Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí pevný disk

Ahoj,
potřeboval bych prosím poradit s výběrem externího disku pro známé.

Primární využití: Záloha fotek a dokumentů - tato data budou ve dvou exemplářích, na pevném disku v PC a na tomto externím disku.
Přemýšlím, jestli zvolit 2,5" nebo 3,5" - Disk sice nikam přenášet nebudou (hovoří pro 3,5"), ale zase nechci, aby byl neustále zapojen do elektřiny (hovoří pro 2,5").

Na velikosti zas tak úplně nezáleží (asi by měla být kapacita větší nebo rovna 500 GB).
Cena asi do 3000 Kč.

Mnohokrát vám děkuji za rady :)

Hledání jsi použil? A odpověď jsi nenašel? Výběr externího disku se tu za poslední měsíc řešil minimálně 5x.

Jestli vzít 2,5" nebo 3,5" je v podstatě jen otázka peněz. 2,5" nevyžaduje externí napájení, tím pádem má menší spotřebu, je snadno přenositelný. Jedinou nevýhodou je cena.
3,5" externí box je výhodný např. v případě, že člověk upgraduje interní disk a zbyde mu ten původní - stačí dokoupit za pár stovek holý box, do něho vložit disk a zabije dvě tse-tse jednou ranou.

Ještě poznámka na závěr: v dnešní době bych bral určitě s rozhraním USB3, samozřejmě přítomnost eSATA výhodou. To ale asi u 2,5" nenajdeš.