Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spořič Windows XP

Nedá se někde v registru nebo jinde nastavit jiná barva pozadí u defaultního spořiče obrazovky, takové to logo Windows XP poletující po černé obrazovce..
Nedá se to nějak změnit, aby to pozadí nebylo černé, ale aby bylo bílé?

Ale ľudia, veď uznajte, že tým somarinám vo Windowse sa hovorí šetrič tak ako sa hovorí o dnešných telefónoch, že vytočím kamošove číslo. Slovo vytočiť, že z reálneho pohľadu blbosť. A slovo šetrič pri dnešných "šetričoch" tiež stráca význam. Nehnevajte sa, ale ak nemáte normálnu odpoveď, tak mu neodpovedajte.:x:

Ono samozřejmě hlavně pochoduje o to, aby se to na monitoru hejbalo. Když bude bílý šetřič, u CRT bude namáhat hodně koncové tranzistory, vyčepávat katody obrazovky a ničit luminofor. U LCD se též ničí body, ale ne tolik. I na LCD jsem viděl u jednoho zákazníka vypálený spodní panel Woken, který uživatel neměl nastaven jako "zandavací".
PS: Z Mirka si rádi děláme posměch.;-)

Máš spoustu možností, na odejití přirozenou cestou. Může ho náhodou shodit kočka, počůrat pes, morče ohlodá přívodní kabely (viděl jsem v praxi, ožraný až na holý dráty:-)), spadne na něj květináč nebo kořenáč, udeří blesk, poivodeň... Určitě sám přijdeš na hodně dalších možností.

3 roky starý monitor už je z mého pohledu monitor s ukončenou životností - vysvícený nebo polovysvícený a podobně, když už nový monitor tak opravdu nový, a s plochou obrazovkou a kvalitním obrazem. 3 roky starému monitoru už se věřit nedá.

Ja mam v praci NEC 21" trinitron (a to NEC nepovazujem za ziadnu spicku), ja ho pouzivam nejakych 5rokov (priemerne aspon 9hodin denne), a to uz bol pouzivany predtym ako som prisiel do tejto firmy, tipujem ze je pouzivany minimalne 7-8 rokov, a stale mam jas a kontrast asi tak na jednej sestine rozsahu.
Takze "3 roky stary monitor" je u mna novy monitor :-D (samozrejme ale zavisi na kvalite monitora (nejaky cinsky smejd je zrely na vyhodenie 5 minut po prvom zapnuti) a na tom ci ma pouzivatel zahmlene pred ocami a nastavuje max. kontrast :-).

Ježíš, potřebuju ať se to děje automaticky v mé nepřítomnosti. Ručně to aktivovat by mě nebavilo, a když jdu třeba na celé odpoledne pryč, tak ať monitor "pracuje". Proto hledám bílý spořič.
Ale můžu zkusit nějaký screensaver generator a pak si tam můžu napsat i to Mirek je nejlepší, no spíš tam dám jinačí jméno ale to je jedno.

Well, možná za 12 stovek seženeš EIZO úplně nový :-/
Chtělo by to jen srovnat si priority. Včil nemáš 8000
a ani jedna koruna není tvoje. Prověřený kolega ti nabídnul
monitor za 1.200 starý 3 roky a používaný běžně.
Raději sháníš postup na do*ebání dosluhujucího monitoru,
aby mamina musela vypláznout 8 litrů za nový monitor.
To se mi dvakrát nelíbí, ale je to jen můj názor.

No včil nemám 8 tisíc, jsem rád, že mám v pokladničce 1200 kč.
Jak říkám, tak starý monitor prostě ne.
Stávající monitor už je opravdu dosluhující, nejen, že má asi 4 vadné body (to už od novoty a štve mě, že jsem to před půl rokem když byl ještě v záruce nereklamoval), tak má ještě stíny nalevo od tmavé plochy na obrazovce, nějak kmitá jas - frekvenci mám sice 85 Hz ale bliká to víc než normální monitor na 70 Hz. Což není dobré pro oči a věčně musím v posledních 2 letech na oční. A taky se občas stává, že na asi třetinu sekundy se začne ztrácet jas - takové poblikávání. Je to prostě už technický šrot, který si zaslouží výměnu, a když vidím, že už asi mele z posledního, tak si říkám, že by nebylo špatné proces postupné a nedvratné degenerace monitoru urychlit a poslat ho do nebe rychleji než normální cestou.
A jak říkám, tak i kdybych nový platil ze svojeho, tak bych provedl stejný postup. Protože stejně - co se starým monitorem kdybych si za svoje koupil nový? Radši ho dám k popelnici nepoužitý, než ještě funkční.

Tyjo... Já mám 17" Dell (trinitron) koupený už jako starší v roce 2001 za 1500, jedu na 100 Hz a obraz je jako víno (ťuk ťuk ťuk ), vydržím u něj 6 hodin v kuse, aniž by mne bolely oči. Zkus větší frekvenci.
Nejde mi do hlavy, že by se za ty peníze z pokladničky nesehnal jiný. Už tak před 3mi lety se dal koupit nový 17" CRT okolo 5000 Kč, dnes se toho lidé zbavují, jelikož musí jít s dobou a mít za 10 000 Kč 19" LCD, aby byli in.

sou aj programy-spořiče kde si můžeš dát vlastní fotky a udělat si tak spořič. tak si tam dej bílý jpg který uděláš v malování a máš.

jinak já bych klidně mátině monitor 17 za 1200 koupil kdybych jej viděl v provozu. Ta cena je dobrá a pokud to nejel pořád tak to ještě dva roky vydrží. / mátina má můj starší 15, já mám 17tku trinitrona tak až si koupím to lcd tak jej asi dostane/.

to bude sranda až pod stromečkem najde Mirek LCD s vadným bodem nebo dvěma.

Je pravda co hovoril mirek, ze najjednoduchsie sa motitor opatrebuje tak, ze sa vytvori biely .jpg a necha sa bezat v sporici? Nie je pre motitor vacsia zataz, ked sa stieda biela a cierna, teda ked monitor blika??

jak si můžu sám spustit šetřič obrazovky? Mám nastaveno 20min, ale když vím, že jdu pryč od PC (a nechci úsporný režim), tak bych si to spustil hned, ať nemusí 20min čekat, jde vytvořit nějak zástupce pro aktuálně nastavený šetřič?

Jak píše rh. Takže např. pro spořič blank udělat zástupce na .\Windows\system32\scrnsave.scr. Pokud máte multimediální klávesnici, můžete si tohoto zástupce přiřadit na nějakou klávesu. Pokud byste chtěl softwarově monitor i vypínat, zkuste např. program Poweroff. V jeho kontextové nabídce vpravo dole na liště pak bude mimo jiné i Monitor off.

Nechápu jak se tu můžete bavit o takovejch blbostech jako je zničit monitor "přirozenou" cestou. Když už bych to chtěl udělat tak bych mu zvětšil frekvenci a chvíli bych ho nechal se smažit. Myslím že dýl jak den by to nevydržel při frekvenci kolem 150MHz 8-)
Jinak nemyslíš že by bylo lepší si na nový prvně ušetřit než ten starej zničíš? Odrovnávat si zároveň monitor a oči musí být fakt super, jaký orgány asi příjdou nařadu později ...
:x: