Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externy HDD, fyzicky poskodeny a mozna zachrana dat?...

prajem prijemny vecer a prosim o radu...

mam externy 3.5" disk,s externym napajanim, 500MB, vyrobca LaCie...teda pod tou znackou je to zabalene :-(

disk je plny dat, sice nie az tak dolezitych, ale potesili by...

stalo sa mu to, ze spadol...zapnuty:-( ...asi a metrovej vysky...ale presne...teraz v nom cvaka...a win ho nenajde a chce formatovat...

nic som s tym nerobil, zatial na to nemam cas, a vlastne poriadne neviem ako na to...len podotykam, ze v dosahu nemam ziadne stolne PC. len same laptpy...

budem vdacny sa akykolvek napad...

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

myslim, ze keby niekto vedel co robi,(ale ja to nie som ) by s tym mohol nieco urobit...mam taky notebook co ma dva OS, ked nabootojem do linuxu (je orezany a ja s nim neviem velmi robit)...tak disk, ked docvaka tak ho vidim...len ke uz chcem priamo data tak koniec...

...a dakujem za odozvu... ;-)

teraz v nom cvaka

Špatná zpráva. Disk se pokouší vystavit hlavičky, ale díky fyzickému poškození se mu to nedaří. ------stalo sa mu to, ze spadol...zapnuty----- V tu dobu nebyly hlavičky zaparkované a byl to tak trochu knock out. Jestli to dobře dopadlo nepoškodily se plotny. I tak je oprava náročná, je-li vůbec reálná. Obnovovení dat z havarovaných disků provádějí specializované firmy a je to dost finančně náročné. Vyplatí se to jen, když data svoji cenou značně převyšují cenu disku nebo jsou jinak důležitá. Více informací o tom ti řekne odborník, který bude mít HDD v ruce.

dnes mi kamarat doniesol ramik, kt. sa pripaja na USB/ext. sataII, takze som to rozobral, pripojil, live linux ho vidi, nejake data sa daju vytiahnut, ale do niektorych oblasti disku sa neviem dostat, nasleduje pad systemu...chcel by som na to postvat nejaky soft od vyrobcu, ale neviem co je to za disk (vyrobca)...poradi niekto nejaky diagnosticky soft pod linux???

...riesim to metodou "pokus-omyl" tak ak mate niekto napad, postup, link tak sem s nim...