Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externy HDD, fyzicky poskodeny a mozna zachrana dat?...

prajem prijemny vecer a prosim o radu...

mam externy 3.5" disk,s externym napajanim, 500MB, vyrobca LaCie...teda pod tou znackou je to zabalene :-(

disk je plny dat, sice nie az tak dolezitych, ale potesili by...

stalo sa mu to, ze spadol...zapnuty:-( ...asi a metrovej vysky...ale presne...teraz v nom cvaka...a win ho nenajde a chce formatovat...

nic som s tym nerobil, zatial na to nemam cas, a vlastne poriadne neviem ako na to...len podotykam, ze v dosahu nemam ziadne stolne PC. len same laptpy...

budem vdacny sa akykolvek napad...

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

dnes mi kamarat doniesol ramik, kt. sa pripaja na USB/ext. sataII, takze som to rozobral, pripojil, live linux ho vidi, nejake data sa daju vytiahnut, ale do niektorych oblasti disku sa neviem dostat, nasleduje pad systemu...chcel by som na to postvat nejaky soft od vyrobcu, ale neviem co je to za disk (vyrobca)...poradi niekto nejaky diagnosticky soft pod linux???

...riesim to metodou "pokus-omyl" tak ak mate niekto napad, postup, link tak sem s nim...