Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Photoshop, pořadí vrstev

Bojuju s pořadím vrstev u photoshopu.
mám následující vrstvy:
[http://pc.poradna.net/file/view/4957-fotosrot-png]
Pro vrstvu "layer 1 copy" chci přes tlačítko "create new fill and adjustment layer" přiřadit různé vlastnosti, průhlednost, zabarvení atd. Nevím jak udělat, aby mi nové vrstvy neovlivnily zbývající součásti práce. Chci aby ovlivnili pouze konkrétní vrstvu.

Nie som extra odborník na Photoshop, ale zdá sa mi že začínaš vytvárať doosť komplikovanú štruktúru :)

vidím asi 3 možnosti. Buď to budeš robiť postupne a zlučovať vrstvy, alebo použiješ masky, prípadne tretia možnosť - smart objects.

Dík za názor, vtip je v tom, že vlastně moc nerozumím tomu, jak funguje to řazení vrstev a jejich nastavení, pokud jsou řazeny ve sloupci, tak jako na obrázku, jestli třeba nastavení uprostřed je platné pouze pro objekty co jsou pod nebo nad tímto nastavením.
Problém je v tom, že potřebuju upravit jen layer 1 copy, protože s původní vrstvou potřebuju ke konci pracovat jako s nezměněnou.

Tak díky, bylo to ono, link od Tebe mi hodně pomohl, děkuju:)
Jen ještě nevím, jak se v tom tutoriálu povedlo docílit, že je přechod mezi "svlečenou" kůží a zbytek srstí tak jemný..
Mě vyšlo toto:
[http://pc.poradna.net/file/view/4960-zirafa-png]

Kdy přechody mezi "vybělenou" kůží a normální jsou poněkud ostré a rušící..Nebyl by nějaký tip k tomuto?

Ja s vrstvama taky poradne neumim, ale vzdycky to co je vys, mne ovlivnovalo spodni vrstvy. Samozrejme pokud to teda ta funkce umoznovala. Opacne to neplatilo, ale taky je pravda, ze tam muozu byt nejaky funkce nebo neco podobnyho, ktery jsem nezkousel a umi ovlivnovat treba i smerem nahoru, ale logicky se zda, ze by to melo byt pouze smerem dolu. Od toho asi vrstvy jsou.

Jasně, ono to tak nějak funguje, já to asi napsal blbě, resp v tom plavu a snažím se to pochopit, tak je pro mě těžký to i správně slovně vysvětlit, ale jde o to, že když v projektu pracuješ s nějakou částí, třeba v desáté vrstvě a na tuhle vrstvu chceš použít nějaké filtry atd, tak aby neovlivnila vše ostatní, tak musíš použít tu fintu s Alt + klik mezi jednotlivé vrstvy, jakési provázání...

Právě jsem si tam cosi naklikal a zmizel mi veškerý panel nástrojů, všechno, kurfa drát, zrovna když už finišuju:(
EDIT: cajk, restart pomohl, ale málem mě trefilo:)

Je to zajimave udelana fotka. Co jsem se jen tak dival, tak mas ten tvuj vyslednej vytvor podobnej jako on nekde kolem tusim 34 kroku, pak se lisite. a ma tu kuzi fakt krasne jemnou.
Ja kdyz takto zkousim jednou za uherskej rok kraviny, tak si to pokazdy nekam prubezne pri zkouseni zalohuju, protoze se mne parkrat stalo neco, co tobe. Je to sice obcas trosku otravny, ale pak se to dost hodi. Stejne jsem ale skoro nikdy nedosahl toho, co jsem chtel, protoze mne to pak prestane bavit. Musis s tim proste umet delat, musi te to bavit a ani jedno neni muj pripad. Navic se muzete lisit ve verzi PS a pak mas zase smulu, to uz se mne taky parkrat stalo.

Upatlani neva. On ma ty prechody celkove jemnejsi a postupnejsi a treba na spoji krku a hrudniku ma vic koznich zahybu. Ja bych ale asi nezvladl ani to, co mas ty. Ale logictejsi prechody mas ty, kdyz se nad tim zamyslis, tak pokud by to sundala na zehleni, ta ji na "nahe" kuzi nevznikaji pulmetrovy postupny prechody:).