Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zakázat facebook a ostatní komunikaci povolit?

zdravím,

mám doma dsl router Huawei EchoLife HG520i, k němu připojené 2 počítače.

potřebuji jednomu počítači zakázat přistup na facebook a přístup na "zbytek" internetu ponechat povolený a druhý počítač neomezovat vůbec.

jak na to?

jde tam nastavil jen filtr na ip adresu odchozí/příchozí, ale nevím jak tam zadat IP adresu "fejsbůku" když těch serverů oni mají určitě více. zatím jsem byl neúspěšný a musím to vždycky vypnout celé a nejede nikomu nic.

jsem laik, tak prosím polopatě

poradíte?
díky

Nebude to umet, to by musel fungovat na aplikacni vrstve (=proxy).. maximalne vyjimka z DNS a i to by slo snadno obejit. Na SOHO zarizeni je to nemozna vec.

Podle toho, jakym zpusobem to aplikuje "domenu", protoze proxy to neobsahuje, tudiz zustava pouze zakaz na urovni DNS. Coz se da velmi snadno obejit, nastaveni DNS serveru v pocitaci, treba na googlovske 8.8.8.8 .

Tak jsem ze srandy vyzkoušel ten Domain Filtering na TP Linku WR543G a nevím jak, ale rozhodně to funguje. Změnou DNS ani přímým zadáním IP adresy to obejít nejde. Takže to vypadá použitelně. Ovšem u TP Linku to pravidlo platí pro všechny připojený počítače, takže pro původního tazatele to asi nebude přesně to co by chtěl.

nedá se tam nastavit ještě filtrace macka, kde se určí pro koho se bude filtrace uplatňovat? něco jako:
ty disable - nesmíš na mě šáhnout
ty enable - dej mi za ušiska
-- já to pochopil, že kombinováním se docílí přesně pro koho to bude určeno.

Mam Ovislink, takovej ten levnej, ted nevim Airlive 1000R nebo tak nejak.

Je tam polozka URL bloking, zapnu to, napisu tam do kolonky: seznam
a jakmile se pripojim na Seznam.cz
tak mi to vyhodi: This URL has been blocked.

Zkusil jsem zmenit to DNS, jak tu pises, ale nepomohlo, jak to teda obejit?

Dobra, ubili jste me argumenty. Nicmene v tom bude nejaka kulisarna. Neverim, ze ma tahle hracka dost vykonu pro provoz proxy.

Ne, router to na 100% umet nebude. Zadne SOHO zarizeni to neumi, je nutne mit proxy.

Ale ona to soho zarizeni umeji (ne vsechna, ale mnoha, skoro vsechna moderni oznacovana vyrobci jako "router"), a neni to slozite a neni to blokace DNS. Proste blokuji veskere pokusy o http pripojeni na nastavenou domenu (jeji adresy zjistene z DNS) a misto toho vraceji svoji simple http stranku s "Blocked" hlaskou. Da se to samozrejme obejit pouzitim externi proxy. Ale v kombinaci s nastavenim hosts na danem pocitaci to na 99,9 procenta BFU bude 100 procentne fungovat. Howgh.

Nevyznám sa v týchto veciach, tak sa radšej opýtam...Keďže facebook funguje aj cez https platilo by tebou uvedené filtrovanie aj na tento prípad?

Mimochodem,, uz se par let potykam s viry a nasledne i antivirovymi programy
a dle mych zkusenosti je zatim NOD32 the best_!
Jake Ty mas zkusenosti s antivir.prg. pripadne ktery bys mi mohl doporucit, ale
vzhledem ktomu,ze popisujes NOD32,predpokladam,ze se mnou budes souhlasit...
Diiky