Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc laikovi o upgrate PC

Dobrý den,
jsem laik ve znalosti PC a prosím Vás o radu s modernizací počítače..PC využívám především na administrativní práce,filmy,a hlavně hudbu a místo TV.Také na střih filmových prezentací pro výchovný ústav ,ve kterém pracuji.A to se seká jako blázen.
Můj počítač je asi dědeček a potřeboval bych inovovat jeho nitro.
Současný stav je :
zákl.deska k7S5A socket A
procesor AMD Duron 1,3GHz
768MB RAM
grafika:MVGA-NVG 11AM(400)64MB W/TV
to jsem opsal z info o systému.
Když začnu vybírat procesor,jaký mám zvlolit?AMD či Intel?
U obojího jsem vybral řady:AMD - AM2,AM2+,AM3
u Intelu Socket 775 - core 2 duo,core 2 quad,core2extreme,core duo,dual core,
musím říct,že nevím jaký je v tom rozdíl,ale představoval jsem si procesor dvoujádrový...nebo je to blbost?
No a pak jsem myslel dle procesoru koupit desku tak,aby měla alespoň 3 PCI sloty a místo tak na 4gb ram,zvukovku 5.1,síťovou kartu
Nejde mi o to ,mít extra rychlý hrací počítač,jen něco ,co vydrží zase pár let bude to výkonnější a za rozumné peníze,tím myslím 3500 -4000 (deska,procesor,paměti,možná i starší grafiku?)
Rád bych věděl čím se řídit při výběru jednotlivých částí,rozumím kompatibilitě procesoru s deskou na základě rozdělení socketu,ale nevím čím se liší atd...
Jaký názor máte na nákup komponentů z druhé ruky?
Jo a jeětě jeden problém mám se stávajícím PC,je hlučný a rád bych ten nový,inovovaný ztišil,jak na to?zdrojem a chladičem na procesoru?
Děkuji všem ,kteří mi poskytnou rady a pomůžou s pochopením tohoto problému.
Děkuji
zdraví Vás Torturus

Všetko potrebné si myslím uviedol, ale chcelo by to uviesť pre nákup cenový strop.
Určite 3500-4000 je málo... Ak je peňazí málo - potom určite AMD - vyjde lacnejšie...
Na to čo chceš stačí aj integrovaná grafika - netreba kupovať externú, tá sa dá dokúpiť neskoršie.