Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Služba zvuku není spuštěna

Dobrý den, od včerejška mi nejede zvuk. Ikona je přeškrknuta červeným křížkem s nápisem Služba zvuku není spuštěna. Zkoušela jsem Spustit / services.msc / zvuk systemu windows . Poté pravé tlačítko myši spustit ale objeví se tabulka Systém windows nemohl v počítači Local Computer spustit službu zvuk..chyba 1068: Nepodařilo se zahájit závislou službu nebo skupinu

A ještě mám jeden problém který mě až tak netrapí ale chci ho vyřešit. Normálně jako jindy dělam na kompu a z ničeho nic to úplně zamrzne. Počítač poté musím na tvrdo vypnout a to asi 8 sekund držet startovací tlačítko. (viz obrázek) - 83748267060326937160.jpg

Když už ti napsal, že není spuštěna závislá služba, podívala jsi se do vlastností služby zvuku? Tam uvidíš, na jaké službě závisí. Napřed je třea spustit tu "závislou".

A to, že počítač vytuhne, může být hardwarovou chybou nebo chybou ovladaču.
Podle toho obrázku to vypadá na problém s grafickou kartou. Jako první krok bych zvolil přeinstalaci ovladačů grafické karty.

Na obrázku: "tohle jsou ty závislosti" vidím, že víš, kde jsou služby. Klikneš na službu ve sloupci " typ spouštění" pravým myšítkem a tam se dá vybrat mezi automatickým, ručním atd..
Na obrázku vidím část plochy s nějakým Registryboo a Defragglerem - skoro bych se vsadil, že podobnými udělátky někdo Windows trochu rozšťoural...

Zkusil bych přeinstalovat ovladač zvukové karty, případně ve správci zařízení odebrat a po restartu nainstalovat. Pokud to pak pořád nepůjde, přeinstalovat Windows.
Co se dělalo na PC, než se objevil problém se zvukem? ---vlastně máš problém nejen se zvukem...já bych to přeinstaloval

Přeinstalovat windows se mi moc nechce. No měla jsem v počítači vir Fatcore_78 který už jsem odstranila ale zvuk nejde pořád.
To s tím zaseknutím počítači mi dělalo už dřív, než jsem windows přeinstalovala. Hlásil mi totiž že mám pirátskou kopii windows a že ho mám aktivovat ale ve vlastnostech to aktivovaný bylo a pirátská kopie to taky nebyla. Chtěla jsme na počítač nainstalovat ještě starý XP ale počítač je asi 8 měsíců nový a XP už nepodporoval tak nám v servisu nějak win7 nainstalovali zpátky. Takže si myslím že tohle spíš asi bude hardwarem.

Dobrý den, doufám, že nevadí, že se vměšuju do tři roky staré konverzace, ale mám úplně stejný problém jako slečna přede mnou s tím rozdílem, že mi všechny tři služby jedou, ale nejede mi služba "zvuk systému Windows", pokud se ho ale snažím zapnout, nic se nestane. Po rozkliknutí "Otevřít okno služby" a posléze "Automatické nastavení zařízení" protestuje zase stylem: chyba 1068: Nepodařilo se zahíjit závislou službu nebo skupinu. Já se omlouvám, vy tomu určitě tady všichni rozumíte, ale jí nejsem zas tak technicky zdatná a už opravdu nevím, co s tím. Budu moc vděčná za případnou pomoc. :)

Takže... trochu jsem se unáhlila, pardon. Všechny závislosti (tři) mám spuštěné. Když se ale pokusím spustit samotnou službu zvuku: Systém Windows nemohl v počítači Local Computer spustit službu Zvuk systému Windows. Chyba 0x800706cc: Koncový bod je duplicitní.
Já se fakt omlouvám, ale opravdu tomu nerozumím...

Ve Správci zařízení je vše v pořádku? Ovladače nechybí (nebo nejsou poškozené)?
Dříve to jelo, něco se instalovalo nebo "čistilo"? Není vadná zvuková karta?
Zkus něco odsud: cs-cz (možná https://support.microsoft.com/cs-cz/mats/audioplay back/cs)

Výsledky hledání od Gouglího: Chyba 0x800706cc: Koncový bod je duplicitní.
Tady tvrdí, že za to může antivirák: http://ajtak.org/nejde-zvuk-a-zamrzly-ovladaci-pan el/
Co chceš napravovat, když "tomu opravdu nerozumíš"?

Děkuju!!! Najela jsem si na váš odkaz toho fóra a opravdu by mě nenapadlo, že to mohlo způsobit AVG 2015! Aneb když antivirák viruje :D
Opravit jsem to chtěla proto...že na ntb pracuju a docela ho tedy potřebuju ;) Ale to už je teď jedno, ještě jednou díky za pomoc (bez zvuku se videa stříhají blbě )
A promiňte, ještě otázečka: mám to avégéčko odinstalovat?

Děkuji, přeji hezký den :)