Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukcia USB to FireWire

Potrebujem pripojit svoju starsiu kameru ktora ma len FireWire vystup k notebooku, ktory Firewire nema (a nema ani PCMCI, ma iba USB). Takze potrebujem nejaku redukciu Firewire to USB. Na ebay som nasiel nieco taketo: http://cgi.ebay.co.uk/1-5M-USB-Male-Mini-4-Pin-Fir ewire-1394-Cable-1-5-M-/220678709355?pt=LH_Default Domain_3&hash=item336179e06b ale akosi sa mi nezda ze by to mohlo fungovat. Ma niekto nejake skusnosti, je to mozne aby takyto kabel vobec existoval (a za tu cenu)? Pripadne ak to neide, ake je najlacnejsie mozne riesenie takehoto pripojenia. Vdaka.

vzhladom na úplne odlišné princípy funkcie týchto dvoch rozhraní žiadna jednoduchá redukcia pre bežné použitie neexistuje,"najlacnejšia" možnosť je zakúpenie kompletného prevodníka,ktorý umožní pripojenie firewire kamery pri súčasnom zapojení do pc/nb cez usb rozhranie,cenové rozpätie takýchto prevodníkov je rôzne,záleží od konkrétneho výrobcu a dostupnosti produktu........čo sa týka toho kábla z ebay,je určený na použitie s špeciálnymi videokonvertormi,nieje určený na bežné použitie a priame prepojenie kamery s pc

Jakou máte kameru D8? Já mám Sony TRV238 a má výstup FireWire i USB /u kamery byl přibalen i USB kabel/. Výstup z USB ovšem není moc kvalitní. Nejlepší je FireWire, pokud ho nelze použít, zvolil bych analogové propojení, dle mých zkušeností je kvalitnější než USB.

To USB bude opravdu asi jen pro přenos fotek, kvalita videa je špatná. Do notebooku bude asi obtížné přidat FireWire. Pokud má notebook analogové vstupy na video a audio, propojil bych to analogově. Střihový program sice nebude detekovat klipy dle původních značek a zvuk budete muset ručně korigovat, ale kvalita nebude špatná. Sám jsem to na PC dlouho praktikoval, protože FireWire začal "zázračně" fungovat až po několika letech, po výměně zdroje, RAM a grafiky.

V tom případě musí rozhraní stíhat přenášet velké množství dat a počítač je musí stíhat ukládat (páska v kameře při stahování videa do PC nezpomalí ani nezastaví, aby počkala, než si to počítač přechroustá). Proto tam je použito vysokorychlostní rozhraní FireWire, kterému by mohlo konkurovat až USB3, tzn že převodník FireWire to USB nepomůže. Asi nezbyde než hledat jiné řešení...