Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače ATI radeon HD 4650 AGP

Zdravím,

Chtěl bych poprosit o radu, setkal se už někdo s touto kartou?

ATI radeon HD 4650 AGP 1GB DDR2/128bit

Mám problém s instalací ovladačů, na cizojazyčných stránkách jsem se dočetl, že s ovladači jsou u této karty na AGP problémy. Bohužel jak tyto problémy řešit jsem se už nedozvěděl.

Vyzkoušel jsem už spoustu možností, ale pokaždé je něco špatně a např. hra assassins creed jde s touto kartou húř, než s mou starou kartou.

Věděl by prosím někdo, jak správně při instalaci postupovat??

Používám winXP professional

1. odinstaluješ všechny drivery grafiky
2. z webu výrobce grafiky (nikoli z AMD) stáhneš ovladač určený pro tvou kartu
3. pokusíš se ovladač nainstalovat a fungovat :-)

P.S.:ATI ani AMD tyto karty NEPODPORUJÍ!

1. odinstaloval jsem všechny drivery, pomocí programu na odinstalovani všeho co mělo něco společné s ATi ovladači, dál jsem použil driver sweeper(ktery mi domazal zbytečky??)
2. k vebu vyrobce.... stahoval jsem jak z Gigabyte, tak z AMD(ati) a bezúspěšně, nepomohla ani instalace ovladačů přímo z CD u karty.

Stáhl jsem z AMD soubor s názvem AGPhotfix, který měl být pro tyto karty, bohužel instalace nedošla ani do konce a systém se restartoval.

... když je to Ati Radeon, proč to ati nepodporuje? to mi nejde do hlavy...:(

Od ATI je len chip, a ten chip je pre PCI express zbernicu a nie pre AGP. To ze to nejaky vyrobca nadrbal na AGP (cez dalsie chipy) proste ATI nemusi zaujimat. Preto musis instalovat vyhradne len ovladace od vyrobcu karty. ATI neni vyrobca karty.

Jaky je to vyrobca a presny typ karty? Je to niekde na nej napisane pripadne aj na krabici.

A najprv potrebujes ovladace chipsetu a az potom ovladace grafiky. V BIOSe mozes skusit dat AGP fastwrites na disable a prenastavit AGP na 4x.

P.S. a ze nejaka hra ide "hur" moze byt aj nastavenim hry (nove karty maju zvycajne prednastavene omnoho zlozitejsie efekty a AntiAliasing a AnisotrpicFiltering, tak si to skus vypnut). Alebo jasne pis ze jaku mas presne kartu, jaku zakl.dosku, co presne a odkial presne si tam instaloval (linky), a jaky mas presne problem.

Na krabici je :

GIGABYTE R465D2-1Gl - 1GB DDR2 - Ati radeon HD 4650 - AGP 8x, CrossFire - 128bit - DVi

Zkoušel jsem stahovat ovladače i z gigabytu ... konkrétně odsud http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=3088&dl=1#ov

ale ani to nijak nepomohlo, na stránkách ati jsem objevil i hotfix, který měl být pro tyto AGP karty
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Catalys tAGPHotfix.aspx

...ale stále jsou nějaké problémy...Nejdřív se dokola restartoval PC,potom se restartoval při instalaci ovladačů.... instalace proběhla, ale v protokolu byla hlášena chyba....pak to proběhlo OK, ale zase v informacích o adaptéru nebylo nic, jakoby nebyl...

nepomohla ani istalace ovladačů z CD

- před každou instalací ovladaču co zkouším, ty staré vymažu pomocí programu, který mi najde vše co souvisí s Ati ovladači pro grafiku.

Vím že hra není nejlepší příklad, ale na kartě co jsem měl dřív, Saphire radeon X1650pro mi hra šla bez problemu i na střední detaily, u této karty mám detaily co nejnižší a hra je témeř nehratelná.

Obavam se že asi lip neřeknu svuj problem, ale potřeboval bych vědět nějaký správný postup instalací ovladačů, nebo co by ještě mohlo pomoci. Teď zkusím ten Bios.

jinde mi někdo poradil jít ještě na stránky saphire, tam těch ovladačů je víc, tak to zkusím....

jen ještě přihlouplej dotaz ...

můžu nainstalovat zákl.ovladač 9.6 a hned na to dát 10.10hotfix, nebo musím postupně??

9.6 - 9.7hotfix - 9.8hotfix - 9.9hotfix....atd

jestli stačí prcesor nevím, to mě taky nenapadlo, ale je to procesor :

AMD athlon 64 4000+ socket 939

vím ale že jsou s ovladači na tuhle kartu potíže, tak bych spíš řekl že to bude ovladači.

tady na strankach saphire...

http://www.sapphiretech.com/presentation/downloads /download_index_01.aspx?psn=0006

step1 : graphics card .... step2 : AGP .... step3 : saphire HD 4600 series

step4 : je tam jediná .... select your operating system : WIndowsXP 32bit edition

SUBMIT...

objeví se sloupek s ovladači, s tím, že poslední je driver verze 9.8 a potom už jsou jen hotfixy od 9.9 až do 11.2 ...

jak bych to teda správně měl nainstalovat?:)

Kartu vrať s tím že ti nejede a na jakoukoliv agp kartu zapomeň. Ideálně pokud to máš koupené přes internet-do 14dnů můžeš vrátit.

Mě to nejede ani tak...stáhl jsem ty ovladače z ulož to jak jsi sem dal ale stejně mi to píše microsoft . net framework 2,0 is require to run ati catalyst control center...Tj.že je microsoft. net systém potřebný pro chod ati catalyst kontrolního centra...zkusím to někde pohledat...kdyžtak íky za jiný nápovědy a možnosti..;)

ale framework 2,0 už jsem si stáhl i nainstaloval ale zase to píše Software instalovaný pro tento hardware:
ATI Radeon HD 4600 series
Neprošel teste pro získání loga systému windows a nebyla tak ověřena kompatibilita se systémem win XP…

jenže já mám ATI HD 4650 tak nechápu proč se chce instalovat 4600 i z CD který mám k 4650..:-/

taky mam problémy s ATI ve win7. V XP mi to nedělalo... Hraju hry a po chvili se začínají ukazovat kostičky a čáry a pak mi chcípne grafika a restartuje se... píše mi to graficky adapter byl obnoven... někdy se pc uplně restartuje natvrdo. Zatím mi nikdo nebyl schopnej poradit co s tím. zkoušel jsem několik doporučenych ovladačů ale nepomohlo to... časem zkusím jinou grafiku... myslím si že tahle je nejak v prdeli.. :-)

ja mam taky isty problem ako Espions grafika nie je v prdeli , razsom nasiel na webe dobry ovladac ale stranky si nepametam bol to very old ovladac z niejakej americkej stranky ale ta stranka je bud zrusena alebo neviem co je znou pretoze ju uz neviem najst resp si ju nepametam ak niekto vie kde najdem ten ovladal pls poslite mi link na ld.kovac@gmail.com dakujem ja uz som z toho zufali nejde mi ani 1 hra presne tak isto obraz mi blika mam vsade ciary cez neho resetne mi pc , filmy mi idu normalne

já se taky přidávám potřebuji ovladač

GRAFIKA:

RADEON HD 4650
512MB DDR2

dle mě ani už lepší grafika na AGP neexistuje,před několika dny při minimalizování CS 1.6 mě vyletěla hrozná grafika na Cs 1.6 od té doby při připojení na server SHIT GRAFIKA až při připojení do hry jede na FULL.

Na Grafice hraji ETS 2 a další náročné hry bez problému téměř,poslední dny ale nějak.....
stará 3roky +/-