Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdroj - najidelanejšie umiestenie

Dobrý den,

Chcel by som si kúpit novú pc skriňu, len sa neviem rozhodnúť kde je umiestenie zdroja najidelalnejšie na
základe správnej priedušnosti. Či hore alebo dole... Poradí mi niekto prosím?

Ďakujem

Osobně jsem pro zdroj nahoře, pomáhá cirkulaci vzduch v bedně.
Pokud je dole tak je většinou potřeba další ventilátor nahoru mimo zadního odsávacího. Navíc ne všechny zdroje mají dostatečně dlouhou kabeláž která je potřebná pro umístění zdroje dole.

Myslím, že se teď může rozvinout velmi vzrušená debata na téma "zdroj nehoře nebo dole?", kde každý přinese řadu (nikoliv však rozhodujících) argumentů pro tu či onu variantu. Tento fakt je asi nejlepším důkazem toho, že na tom tak dalece nezáleží a že je to v podstatě jedno - a nestojí to za nějaké dlouhé mudrování.

V slovencine nie. Z akostných adj. sa nestupňujú tie, čo vyjadrujú krajný príznak, ktorý je kvalitatívne nepre-menný, absolútny (živý, mŕtvy, nebohý, nemý, slepý, bosý, holý, nahý, ideálny, zdravý, chorý, cudzí, číry, prázdny)

jak uz tu bylo receno, zdroj nahore ma vyhodu, ze pomaha cirkulaci vzduchu a nemusis mit tedy ve skrini o jeden ventilator vic, nevyhoda je v prichodu tepleho vzduchu do zdroje
naopak zdroj dole si hezky jede na sebe, pokud ma nejakou autoregulaci otacek podle teploty, tak nemusi byt vubec slyset a pri vhodne skrini ti to dava vetsi moznosti lepe si vyresit pruchod vzduchu skrini, akorat u zdroje dole neni vhodne, aby PC stal na koberci.

A nevedeli by ste mi prosím ešte približne poradit ako by som dosiahol ten správny priechod vzduchu? Kupil som si totiž chladič Noctua U12P-SE2 a chcel by so si to všetko dať do tejto skrine Coolemaster miditower Dominator CM-690 II lebo každý ju vychvaluje a neviem či ked si ten zdroj teda nechám dole, či mi nebude ten teplý vzduch prefukovať na zdroj a na graficku kartu ked bude otočený opačne..