Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Totální zamrznutí PC - event viewer hlásí 3 chyby HP Power Assistent

Zdravím,

tak bohužel mám první vážnější problém s bookem HP Probook 4520s.
(Intel Core i5 480M, 15.6" LED 1366x768, RAM 4GB DDR3, AMD Radeon HD6370 1GB, HDD 320GB 7200 otáček, DVD, WiFi, Bluetooth, webkamera, čtečka otisku prstů, HDMI, Windows 7 Professional )

- PC se totálně sekne, nejde s myší hejbat, nejde ctrl+alt+del, nic - jen na tvrdo vypnout.
- 3x se takto stalo při spouštění videa na YT, ve většině případů ovšem video normálně jde, jako teď.
- občas se stane že pc se sekne, problikne a obraz je jasnější (více jasu) ale vše jede v poho dál. Akorát to hodilo chybu "grafický něco AMD byl restartován" (chybu jsem v event viewer nenašel) - ale ovladač GK je aktualizovaný.
- jiné problémy nejsou.

Nedávno jsem tahal SP 1 a stím i novej IE 9, ovšem nemůžu s jistotou říct, že problémy začaly až po instalaci SP1, ale nemohu to ani vyloučit.

Prohlížeč událostí hlásí na čas zamrznutí 3 chyby:

1. HPPA_Main.IncompleteDatFileException
Device not found in the dat file (planName=HP powerSource=AC deviceId=USB\VID_0A5C&PID_21B4).
v HPPA_Main.DatFileAccess.LogError(Nullable`1 throwException, String formatString, Object[] args)
v HPPA_Main.DatFileAccess.EnsureDevicesExist(PowerUs age pu)
v HPPA_Main.DatFileAccess.EnsurePowerUsagesExist(Boo lean throwOnSystemIdNotFound)

2. Device not found in the dat file (planName=HP powerSource=AC deviceId=USB\VID_0A5C&PID_21B4).

3. (dle času první) Current OS (processorVersion=64, version=6.1, servicePack=1.0) not found in the dat file.

Dle prohlížeče událostí cca 2 minuty před každým zamrznutím pčedcházela "informace": HPPA_Main started: version 1.0.9.0

Všechny události spadaji pod power assistent HP.

Nemá někdo tucha o co jde prosím?

V přídadě dalších informací se ptejte.
Díky za každou radu.

(vzhledem k tomu, že nejsem schopnej určit zda je to HW ši SW závada, dal jsem kategorii ostatní, prosím o případnou úpravu)

Edit: ještě jsem zapoměl dodat, že po tomto restart po obnovení IE jsem na všech www odhlášenej a např. dotazy které jsem četl nejsou barevně rozlišený - jako by se při tom zamrznutí vymázly sušenky.

loading...

Skus odinstalovat IE9 (pridat/ubrat programy alebo tam niekde pod updatmi Windows ho najdes), udajne sposoboval mnohym ludom rozne problemy

Druha vec je skus odpojit vsetko z USB konektorov. Je mozne ze ti tam vznika pretazenie na niektorom USB konektore (moc vela zariadeni pripojenych ktore zeru moc vela energie) a vypina ti to potom napajanie USBciek.

Ten IE 9 chci zkusit dát pryč, ale doufal jsem že to tím nebude. Vím, že ty všechno od MS splachuješ do záchoda :D ale mě ten IE 9 kupodivu vyhovoval a byl značně rychlejší než předchozí verze či chrome. Každopádně to zkusím.

V USB mám jen myš. Do booka je ještě zapojené repro. Víc nic.

Díky za rady :)

Ja nesplachujem vsetko ale ja osobne som tiez zaznamenal u seba jeden mensi problem po instalacii IE9 (vynutenej mrkvosoftom cez update) do Visty. No a ked som hladal riesenie googlom (hladal som slova IE9 problem) tak som zistil ze ten moj problem (neudrzanie obrazku ikony vytacaneho pripojenia na ploche) je uplna malickost oproti tomu co podaktori ludia mali za zavazne problemy po instalacii IE9. Je to nekompatibilne nic s nicim.

P.S. najprv vyhod tu vec z USB.

Dovolil bych si vytáhnout tento dotaz ze záhrobí, protože mám stejný problém.

Našel někdo řešení?? Ještě dodám, že mám čistě nainstalovaný OS Win 7 HP x64 CZ (nikoliv OEM od HP - tedy nikoliv z Recovery oddílu) a nástroj HP Power Manager nemám nainstalovaný vůbec.

Podle mě to nějak souvisí s připojením k Internetu/WiFi, protože to zamrzne jen, když jsem připojen na Internetu.

PROSÍM POMOZTE, už si nevím rady, řešení se mi nepodařilo nikde najít...Předem Děkuji.

Jn, jenže v Recovery oddílu je nejen systém se zastaralými drivery, ale také s neuvěřitelným množstvím Bloatware a hromadou "užitečných" nástrojů a přednastavení od HP.

Po reinstalaci jsem naložil jen některé drivery od HP (grafika, síťový adaptér, ochrana disku, SW Framework, HotKey Support,...) a jelikož vše fungovalo, tak jsem dospěl k závěru, že jsem naložil vše potřebné.:-)

Nyní jsem tedy doinstaloval ještě tenhle ovladač čipsetu, který tedy předpokládám nahradil ten původní.

Jinak mi ale všechna HW zařízení fungují na 100%, jen třeba 1x za 2 měsíce se systém a PC "z ničeho nic" zasekne a nevyhodí ani žádnou chybovou hlášku. Diagnostika RAM ani HDD neodhalila žádný problém.

Každopádně díky, měl bych doinstalovat/reinstalovat ještě nějaké důležité drivery, kromě toho ovladače čipsetu?cc=cz

Chipset sa instaluje ako prvy.
Originalnym recovery Win zistis ci tie zaseky su HW alebo SW problem (ak to bude mrznit aj s nimi bez nejakych aktualizacii tak potom vies ze je to HW problem). Bloatware sa da odinstalovat v ovl.paneloch, "zastarale" ovladace NEaktualizuj. Oni su tie ovladace v recovery funkcne resp. ich vyrobca otestoval, co sa neda s istotou tvrdit o nejakych inych.
Ak nepomoze ani recovery od vyrobcu tak je to HW problem, mozes skusit to prevadzkovat bez baterky, ak to nezmizne tak je to problem na doske pravdepodobne.

No, uvidím, jestli se instalací toho driveru chipsetu problém vyřeší...vzhledem k povaze problému bude testování funkčnosti trvat pár měsíců (nebo prostě dokud se problém opět neobjeví).

Reinstalovat OS znovu se mi momentálně nechce - mám ho od ledna 2013 a krom toho, důvod proč jsem neobnovil PC z Recovery je také ten, že jsem chtěl využít veškeré místo na HDD a celý oddíl Recovery jsem proto chytl a přesunul na konec disku. Evidentně ale musí být uložen v určitém sektoru, protože při reinstalaci ho OS není schopen detekovat. Pro info ještě dodám, že rozdělování svazků a přesuny diskových oddílů jsem předtím dělal několikrát a vždy to fungovalo...ale to už je jiný příběh.

Krom TOHOTO, je třeba instalovat ještě TOTO? Případně ještě něco dalšího?

Dej pak vědět.
já jsem se tady k tomu koukám zapoměl vyjádřit, takže tak učiním, ačkoliv už jsem to psal v mnoha jiných podobných vláknech.

Problém se zamrzáním 100% vyřešil přechod na IE 8 z IE9. Netuším proč, ale jsem si tím 100% jistý. Dokonce jsem po půl roce na IE8 nahodil zas IE9 a do pár hodin byl zas zásek. Když to udělal asi po 5., nahodil jsem zpět IE8 a půl roku nic. Takže opětovně díky MM..

Jasně, určitě se ozvu, zda to pomohlo. Mám ale IE10, ne IE9.Už jsem tento problém řešil tuším na G+ a prý problém mohla způsobit aktualizace OS KD2670838 (souvisí s IE9), kterou jsem ovšem odinstaloval a stejně se problém objevil znovu. A IE10 mi nepřijde zas tak špatný (jinak používám Operu) a na jiných PC jede v pohodě, tak se mi ho nechce nahrazovat vyblitou IE8 :-)

Omlouvám se a nemám pravdu, nemožno zamknout. Teď jsem vyměnil svůj domácí modem a už mi PC zamrzá při připojení i na domácí Wifinu. Síť a modem jsou nakonfigurovány podle mě dobře. Takže problém je tu stále, mám tedy typickou otázku: co s tím???