Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi příjmač do stolního PC

Zdravím, plánuji kupovat nový počítač a potřebuji se na něm připojovat k internetu přes domácí wifi síť. Poraďte mi prosím jakou kartu wifi kartu zvolit aby to bylo bez problému. Zatím mám v hledáčku toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7552 4 ale nemám s tím zkušenosti tak bych nerad koupil špatně. Vysílač bude vzdálen cca 5 m přes cihlovou zeď a nějaký nábytek. Dík

no třeba.
nevýhodou karet v pc slotech je možné stínění bednou pc a kolem visícími kabely z pc - bednu je třeba správně natočit a kabely zazadu trochu uvázat.
o něco lepší jsou z toho hlediska usb wifi adaptéry, které jde připojit přes krátký 0.5-1m prodlužovací kabel, co se dodávají např. k flashkám.
co se týká rychlosti připojení, a zároveň šetření wifi pásma pro domácí notebooky, nejlepší stále zůstává připojení stolních pc přes lan kabel.

Uplne najlepsie je pouzit wifi AP/Router s funkciou klient.
Pripojis to k pocitacu obycajnym LAN kablom, co je najcistesie riesenie ake moze byt.
Polohovat to mozes do takeho miesta, kde mas dobry signal.
Jedina nevyhoda je, ze prieskum pasma pomocou netstumblera v takomto pripade nefunguje.

No jo, Client = škatula ktorú je potreba niekam položiť + napájací zdroj + cca 10 Watt stabilného odberu el. enrgie pokial teda nemá sieťové napájenie riešené systemom jeden vypínač na zásuvke vypne všetko.

Nemyslím že je to dobrý nápad. Buď karta do PC aj nevýhodami alebo jasný favorit UTP kabel. Zatial nik, nič lepšie na LAN nevymyslel. UTP je tu cca 20 rokov a dalších 20 bude.

Tam nejde o tu skatulu, ale aby antena boli na vyhodnej pozicii. Pre wifi je totiz velmi dolezite kam sa umiestni antena. Antena na pocitaci alebo na karte za skrinkou moze byt dobra len v pripade jedneho a toho isteho priestoru. V pripade za stenou je potrebne sa pohrat s umiestnenim anteny.
Zatial riesime wifi, tak ako si tazatel zela.

Este existuje aj riesenie dokupenia inej, vyhodnejsej anteny k wifi karte s kablom ktory bude mat aspon 2m.
Ja to napriklad takto mam a spojenie robim na 20m cez tri steny, ovsem anteny mam vlastnej konstrukcie, takze aj dlzky kablov som si zvolil take ake potrebujem.

Do dalšího AP/router se mi moc nechce...kvůli napájení atd..možná by mohlo být dobrým řešením nějaká ta antenka na kabelu abych to vyvedl alespoň na stůl. UTP kabel je jistě nejlepší řešení ale asi bych měl problémy ho natáhnout tam kam potřebuji. Díky za rady...

Nie, maximalny zisk anteny by mal byt 5dB a aj to silne zavisi od jej polohy. Cize pozeraj skor 4-5dB modely.
Inak priklanam sa k wifi klientovi vo forme "krabicky" je to univerzalne rieseni, ktore plne vyhovuje
USB "sticky" sa musia instalovat, su teda zavisle od ovladacov a tym padom aj OS
PCI karta ma najviac nevyhod, na toto riesenie by som rovno zabudol.

Nie. Hlavne nie v indoore, kde mas rozne prekazky, materialy a odrazivost. Obcas staci posunut antenu o 10cm a mas o 2dB lepsi signal (je to exponencialna funkcia, takze zlepsenie o 2dB je dost).
Pri experimentoch v indoore a roznymi materialmi mi proste vyslo, ze 8dB anteny nemaju co v uzavretom priestore hladat.

nepotřebuješ nejlepší řešení, a možná ani nejlepší wifi řešení, ale něco co bude fungovat.
usb adaptér není žádná výhra, ale do pc ho jednou nainstaluješ a máš pokoj. navíc si ho od známých můžeš půjčit a za den vyzkoušet - pci kartu kvůli tobě nikdo vymontovávat nebude.

adaptér + prodlužovák, ať signál není stíněn bednou.

když se ti neosvědčí, můžeš bádat dál. například počítáš vedle svého pc ještě s tiskárnou, pak je nejlepší vzít ap / router s client režimem, např wr743nd, nebo známý wl5460 atd.

tvoje síťovka + externí anténa mi připadá jako jednoúčelové řešení, v ceně univerzálnějšího ap/routeru.

k zisku antény: nemá cenu to přehánět, v místnostech dochází k odrazům a s větším ziskem (výkonem) se může zhoršit kvalita signálu.