Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto chytil jsem vir z facebooku

Čus,chytil jsem vir z facebooku.Začíná to tim že vám napíše "hi" a pak vám pošle video s virem,vir zpomaluje načítáni internetových adres,a facebook nenačte Vůbec.Chtěl by jsem se zeptat jak se ho zbavit,kromě reinstalace windows. Předem dík
Změna předmětu, původně: Vir (Kurt)

Před cca 14 dny jsem řešil to samé u bratrance. Vir z facebooku, odkaz na "youtube", stáhnutí "flashplayeru" a restarty. Antiviry se deaktivovaly, počítač se restartoval stále rychleji. Po zapnutí Superantispyware se počítač okamžitě restartoval. Nouzový režim stále to samé- nic nešlo a stále rychlejší restarty. Poslední fáze byla tato: obrazovka "Vítejte", na setinku probliknutí tapety a "Vypínání"- to samé i v Nouzovém režimu. Přes live CD Ubuntu jsem mu vytáhnul data na externí disk a provedl jsem recovery.

Možná se jedná o tohle
http://technet.idnes.cz/falesny-youtube-laka-uziva tele-facebooku-a-pak-jim-smaze-antivir-pxv-/sw_int ernet.aspx?c=A110728_104600_sw_internet_vse

"Českého uživatele by měl varovat již fakt, že s ním jeho český kamarád zničehonic komunikuje anglicky," upozornil v tiskové zprávě analytik Esetu Róbert Lipovský.

Řešilo se to tu nedávno ve velmi obsáhlém vlákně
http://pc.poradna.net/q/view/684430-facebook-virus -jak-jste-na-tom?page=r684473

Ahoj, dnes se mi stalo to samý. PC se mi restartoval a po naskočení mi to psalo, že vypršela platnost Nortonu (antiviráku). Internet byl děsně pomalej. PC jsem vypla a zkusila vrátit o týden zpět. Nepomohlo to. Tak jsem si chtěla antivirák naisntalovat znovu, ale po restartování se mi smazalo všechno - prohlížeš, i něco z windowsu. Tak jsem to zas vrátila zpět a nechala to radši být. Za 4 dny jedu do Anglie a potřebuju ho sebou. Může mi někdo v jedné zprávě tady říct, co mám dělat??? Nemůžu najít CD se zálohovanym windousem, strašně se bojim, že se to nestihne :( heslo na FB jsem si změnila ... ale svůj PC radši nezapínám, dokud tedy nebudu vědět, co na to. Moc prosím.

PŘESNĚ TO JSE STALO MĚ!!! KDYŽ JSI STÁHNEš JINÝ ANTIVIRUS TAK TI HO TEN VIRUS AUTOMATICKY VYMAŽE Taky mi to psalo u toho avastu debilní antivirák :D NIC PŘIJEMNÉHO!! STÁHLA JSEM SI NĚJAKÝ SCANNER VIRŮ A TEN MI TY VYRY VYMAZAL A VŠE JE V POHOdě .)

jeje to mi chcete rici ze me cekaj ijeste potize s tim ... pane jo ...

take jsem chytla ten vir, v nouzovem rezimu me to po case vykoplo, ale v normalnim profilu jsem ten exe soubor odstranila ap ak dala i obnoveni systemu, odpojila se od netu a ted jsem zvedava jak to pujde dal ...

nekde jsem cetla ruzne rady, tak zkusim ccleaner a pak uvidim, tak me nedeste, ze to bude tak hrozne ....

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ant iviry/jednoucelove/kaspersky-rescue-disk/
Stáhnout, vypálit, spustit ho. Myslím, že je i v české verzi
Pokud Windows fungují, stáhnout neinstalační ( tzv. portable) verzi Superantispyware a spustit :http://www.superantispyware.com/portablescanner.ht ml?tag=SAS_HOMEPAGE - nejlépe je vhodné stáhnout na USB flash, nebo vypálit na CD a odtud spustit. Soubor se stáhne pod náhodným jménem, aby jej škodlivý software nepoznal podle jména a neblokoval.

zablokovali mi profil na fb co mam delat?TOHLE MI NAPSALO KDYZ JSEM SE CHTELA PRIHLASIT :(

Váš prohlížeč byl infikován malwarem. Mohli jste být infikováni třeba tak, že jste kliknuli na odkaz na „šokující video“ z aktualizace stavu přítele nebo navštívili web prohlašující, že vám na Facebooku nabídne zvláštní funkce. Existují například weby, které tvrdí, že vám můžou ukázat, kdo si prohlížel váš profil Timeline, změnit barvu profilu Timeline nebo vám můžou pomoci profil Timeline úplně odebrat. Tyto funkce ale neexistují.

Jakmile vás infikují, rozesílají tato nebezpečná rozšíření vašim přátelům na Facebooku nevyžádané zprávy nebo ukradnou vaše osobní údaje. Pomůžeme vám tato nebezpečná rozšíření z prohlížeče odebrat. Tento proces spustíte kliknutím na možnost Pokračovat.