Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi signál

Zdravim, chci se jen zeptat jestli jde zlepšit příjem wifi signálu, mám Huawei hg622u. je postaven dole v jídelně protože je tam tel. připojení, mám ho přes pevnou a potřeboval bych chytit signál do horního patra, kde mám stolní pc není to moc daleko ale signál je na 1 čárce, občas na druhé a to se neda nic dělat, díky

nic takového.
centrem tvé sítě zůstává router dole, přiděluje celé síti adresy z dhcp, funguje jako internetová brána 10.0.0.138, a vzhledem k poloze antény vysílá hlavně pro dolní patro. dolní wifi má nějaký kanál, jméno ssid, šifrovací wpa-key.
někudy kolem trubek protáhneš nahoru lan kabel, s teoretickou rychlostí 100mbit.

(tam by se připojil obyčejný ap =access point, bez natového překladu adres. upřímně - nevyplatí se)

i nahoře se budou hodit síťové zásuvky pro více pc, tiskárnu, síťový disk, telku.
takže zapojíš router s delší anténou (i v horním patře zavazí zdi). vynechá se jeho wan vstup, změní se jeho lan adresa na 10.0.0.139 - kvůli administraci horního wifi (žádné rozdvojení či zpomalení, nový signál jak z praku).
v nastavení se mu vypne dhcp na lan straně, a pak se přívodní kabel strčí do jedné lan.
vysílání wifi se nastaví ob 5 kanálů jinde. jméno ssid a šifrovací wpa-key mohou zůstat stejné jako dole.

w7 v těch svých obrázcích malují zavádějící blbosti, tím nemá cenu se řídit.

máš jen jediný router: připojíš se kabelem (u normálních typů nezáleží jestli je křížený/nekřížený). vlezeš do jeho menu (podle ip adresy - buď je v manuálu, nebo na spodu krabičky, nebo ve výpisu ipconfig)
tam se dá změnit co potřebuješ - wifi nebo přepnout počet portů pro ethernet.

přikoupíš router pro horní patro: kabelem se připojíš k němu, do prohlížeče zadáš jeho ip adresu.
změníš nastavení wifi, adresu lan, uložíš, nakonec mu vypneš dhcp (a ztratíš s ním spojení, protože máš adresu z dhcp).
teď připojíš spojovací kabel z dolního routeru do lan nového horního routeru, celou síť (dhcp, brána) řídí spodní router. a můžeš se v prohlížeči připojit na oba routery, třeba kvůli štelování wifi.