Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chybný protokol (prohlížeč událostí) - problém s přiřazováním IP - DHCP

Pěkný večer přeji,

Název protokolu:Microsoft-Windows-Dhcp-Client/Admin
Zdroj: Microsoft-Windows-Dhcp-Client
Datum: 24.10.2011 21:58:22
ID události: 1001
Kategorie úlohy:Událost stavu konfigurace adresy
Úroveň: Chyba
Klíčová slova:
Uživatel: LOCAL SERVICE
Počítač: NTB-PC
Popis:
Počítači nebyla přiřazena síťová adresa (serverem DHCP) pro síťovou kartu se síťovou adresou XXXXXXXXXXXXXX. Došlo k následující chybě: 0x79. Počítač se bude pokoušet získat síťovou adresu samostatně ze serveru DHCP.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/ev ent">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Dhcp-Client" Guid="{15A7A4F8-0072-4EAB-ABAD-F98A4D666AED}" />
<EventID>1001</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>2</Level>
<Task>3</Task>
<Opcode>75</Opcode>
<Keywords>0x4000000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2011-10-24T19:58:22.055325200Z" />
<EventRecordID>3849</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="112" ThreadID="1628" />
<Channel>Microsoft-Windows-Dhcp-Client/Admin</Chan nel>
<Computer>NTB-PC</Computer>
<Security UserID="S-1-5-19" />
</System>
<EventData>
<Data Name="HWLength">6</Data>
<Data Name="HWAddress">XXXXXXXXXXXX</Data>
<Data Name="StatusCode">121</Data>
</EventData>
</Event>

Win 7 HomePremium,
Wifi router Belkin - nastavené automatické přidělení IP klientovi DHCP serverem.

Dá se s tímto něco udělat? Nejsem nijak zkušený ve správě sítí, ale tahle chyba, která je ustavičná, mi už leze krkem. Může to něco ovlivňovat, nebo to mám přehlížet?
Děkuji.

připomíná mi to chybu známou ze staré visty, v registrech si to můžeš zkontrolovat.
na druhou stranu se pc nedivím, že se nechce s nějakým belkinem bavit.
nastav si prostě rozumnou statickou ip, +masku +bránu +dns, a kašli na to.

pokud to máš notebook, využij alternativní konfiguraci: 1.záložka dhcp, druhá tvoje statické nastavení.

Na začátek, děkuju za radu.

Ponastavoval jsem, jak jsi mi to popsal - zatím jsem na síti, tak snad je vše nastaveno správně. :-)
Mám noťas a je stále připojen ke stejné síti, ale náhoda je blbec, když náhodou se budu potřebovat píchnout někde, např. do veřejné wifi, proto jsem zvolil tu alternativní konfiguraci a při tom tedy zůstává funkční i automat z dhcp, je to tak správně/může to tak být?

Zatím jsem v událostech nezaznamenal po změně konfigurace nahlášenou chybu s dhcp.

alternativní konfigurace nejdříve hledá dhcp server. kdyby ti fungoval, dostane od něj dynamickou adresu. to je vhodné pro přenášení jinam.
teprve když ho nenajde, použije statické nastavení z alternativní záložky - např pro doma.

já to řeším přepínátkem mezi různými sítěmi (různé statické / duální / dhcp konfigurace) - netsetman.

Tak nevím, možná dělám úplně nějakou banální základní chybu, ale zobrazuje se opětovná hláška.

Přemýšlel jsem o resetu, jak zde navrhnul Kmochna, ale bojím se, abych to nakonec ned(p)odělal ještě víc. Jak jsem řekl, hned na začátku, nejsem žádný expert.

Možná, že by bylo lepší říct, krok za krokem, jak postupovat v záložce protokolu. Popř. jak nastavit toho prevíta rouťrovskýho.

když chceš restartovat router, potřebuješ znát jeho nastavení na wan straně k providerovi. vlez routeru, přečti si to a zapiš. lan strana tě nezajímá, ta si default nastaví dhcp.
pak si to klidně zresetuj.

na alternativní konfiguraci jsi dostal odkaz: nejdřív se nastavuje dhcp, alternativně statická ip+maska+brána+dhcp.

tvůj belkin je ovšem poněkud shitová značka. a ještě jedna věc - skoro všichni výrobci používají pro domácí spotřebiče napájecí adaptéry od oem dodavatelů obvykle sračkové kvality a životnosti.
jak má potom takový krám dlouhodobě fungovat, to je otázka.

dnes jsou na základních deskách typické 1 gigabit síťovky - ta se nejdřív pokouší s routerem domluvit na nějakém režimu. když jí to s belkinovým shitem nejde, nastav si ve vlastnostech ovladače síťovky (speed & duplex) 100mbit full duplex.
neschopnost domluvy může způsobit, že pak síťovka nedostane od routeru dhcp adresu.

zkus ten belkin zrestartit a zresetovat. jinak souhlas s brtníkem- dej počítači statickou ip, stejně, jestli budeš torrentovat, serverovat apod., budeš muset forwardovat port a to se ´dělá dobře na statické ip. já mám sice dhcp, ale nastaveno upřednostnění konkrétní ip na konkrétního macka- takže tak nějak dhcp provětrám, ale nepoužívám.