Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sledování síťového tisku

Dobrý den,

sháním software pro sledování tisku na síťových tiskárnách. Potřebuji údaje jako jaký uživatel kolik toho tisknul (kdy, odkud apod.). Tiskárny nejsou od stejného výrobce. Máte někdo doporučení na nějaký free software? Přinejhorším i placený. Děkuji spěchá to!

Ne. To, co označuješ za "printserver" je v drtivé většině jen síťový port (stupidní HP "printserver" na 9100/TCP), v lepším případě služba lpr (515/TCP), která by už logovat mohla, ale samozřejmě v závislosti na schopnostech integrovaného řadiče, ale rozhodně nečekej, že bude schopna identifikovat uživatele.

Věci s logováním etc. se řeší na Windows nebo linux strojích, kde běží odpovídající tiskový server (typicky Windowsí tiskové služby, nebo Linuxový CUPS)