Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak smazat "nesmazatelne" soubory

Ahoj,

na nesystemovem disku vznikly neznamo jak soubory, jejichz nazev je jednak extremne dlouhy a druhak obsahujici ruzne klikyhaky, ktere se brani smazani. Na disku je NTFS. Zkousel jsem scandisk, chkdsk, zmenu atributu, taktez v nouzovem rezimu v DOSu, prejmenovat, mazat, nic. V dobach DOSu jsem tyto neprijemnosti mazal pomoci Norton Utilit.
Diky za namety, M.

Kdyz uz to nejde jinak, tak jako posledni moznost muzes zkust nastartovat do Recovery Console (nabootovat z instalacniho CD Windows). Je to vlastne dosovy prikazovy radek.
Pokoci prikazu DEL pak muzes soubor smazat.

Nekdy pomuze soubor prejmenovat, pak uz smazat jde.

Pokud zkousis soubor mazat napr. v Total Commanderu, nemusi to jit, protoze ten nepodporuje UNICODE nazvy souboru. Zkousel jsi to smazat primo v pruzkumniku Windows ?