Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úplné HW vypnutí USB zařízení na W7 - návod

Na W7 a Vista mě vadilo, že po Bezpečném odebrání USB flash disku nedošlo k odpojení napájení, jako tomu bylo dříve na W2k i XP. Nakonec jsem našel postup, jak toho dosáhnout. Postup je tu2401954.
Do registru stačí přidat

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub\HubG]
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

On je tam ještě ke konci jeden velmi zajímavý odstavec

Effects of NOT disabling USB port on Soft Remove

The known effects of not disabling USB port on Soft Remove (Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, and Windows Server 2008 R2 default behavior) include:
USB device continues to receive USB packets and continues to consume power corresponding to an active device state.
USB device shows continued indications of activity (such as an LED that remains illuminated).
Physically disconnecting the Disabled or Safely Removed USB device may cause an error in an active transfer to a different USB devic

Projevy nevypnutí USB portu po Bezpečném odebrání.

Známé projevy nevypnutí USB portu po Bezpečném odebrání(Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 a Windows Server 2008 R2 výchozí chování) zahrnují:
USB zařízení nadále přijímá USB data a stále spotřebovává energii odpovídající aktivním stavu zařízení.
USB zařízení nadále indikuje aktivní činnost (např. LED, která zůstane svítit).
Fyzické odpojení deaktivovaného nebo Bezpečně odebraného USB zařízení může způsobit chybu při aktivním přenosu dat do jiného USB zařízení.

Ahoj,
rád bych využil popsaný návod, šlo by prosím doplnit o pro laika pochopitelý návod, jak udělat změnu v registrech ? Návody, které jsem vygooglil vyžadují zkušenosti. Potřeboval bych jednoduchý popis postupu pro win 7-64. Díky.