Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ktery procesor vyhovuje ?

Dobry den. Potreboval by som poradit ohladne jednej veci. Planujem si kupit novy procesor a zakladnu dosku, lenze neviem ktory procesor bude pre mna lepsi. Neviem sa rozhodnut medzi 4 jadrovym 3,0 GHz AMD Athlon II X4 640 alebo 4 jadrovym 3,7 GHz AMD Phenom II X4 980 Black Edition. Nejake info ohladne mojho PC:

Graficka karta: ATI Raedon HD 5750 VAPOR-X (GDDR5 1 GB)
Zdroj: GIGABYTE Odin GT 800W (GE-S800A-D1)
RAM: 4GB (4x1GB pamat [DDR3 ale nevim presne rekl mi to otec])

Pak jeste kdyz neco bude potreba muzete se zeptat a jestli bude potreba muzu poslat fotku meho PC

Dekuju za odpoved.

Phenom je samozřejmě podstatně výkonnější a navíc určený pro přetaktování, takže rozdíl může být ještě vyšší.
Pokud ti nevadí vyšší cena a spotřeba než u Athlonu, tak je to jasná volba.
Pokud ti jde čistě o herní výkon, tak tam už takový rozdíl nebude, protože ho bude limitovat grafická karta.

Tvoje dilema poněkud nechápu. Jeden je výrazně levnější a pomalejší, druhej výrazně dražší a rychlejší, tudíž už podle ceny se dá očekávat větší výkon. Takže pokud chceš výkon, tak tě limituje tvoje peněženka a ochota ji otevřít.
Ale vzhledem k slabé grafice, co teď máš, tak ti bude stačit ten Athlon, na toho Phenoma máš tu kartu poněkud slabou.

Kup 2x 4GB, jen do dvou slotů. Dva ti zůstanou volný pro případnej upgrade. Stejně upgradovat paměť nebudeš, 8GB je dost na to, aby to vydrželo do doby, než celou desku i s procesorem zahodíš. A dva moduly mají menší spotřebu, než 4 moduly.

Takto mne ide o to aby mi ta hra fungovala, nie preto aby som ju rozbehol na maxime. Ale uz som sa nakoniec rozhodol. Kupim si procesor AMD Athlon II X4 640, k nemu zakladnu dosku, RAM a chladic. O grafiku sa az tak nestariem. Ale pocul som, ze sa da moja graficka karta pretaktovat na vykon HD 5770 a ta je o nieco lepsia. Tak to skusim, a na tom budem hravat a ked budem mat dalsie prachy kupim nejaku 6000 radu.