Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze spustit netbook s win XP

Ahojky,

mám problém s tím,že jsem před několika dny zapnul netbook HP 2140 a nenaběhl,napsalo to,že je chyba a že musím přeinstalovat windows. Vzhledem k tomu,že jsem to tam měl od výrobce na nainstalované a nekupoval jsem ho novej,tak originální CD nemám.Četl jsem,že si ho stačí sehnat /licenční číslo mám na netbooku/ a tak jsem učinil a programem jsem to převedl na flaschku.Vše proběhlo v pořádku,dal jsem "R" jako opravu,ale naběhlo mi to na černou obrazovku,kde mám c:/. Na internetu jsem se dozvěděl,že mám dát chkdsk /R,to jsem dal a dal jsem jen chkdsk a napsalo mi to,že :

zdá se,že nosič je v dobrém stavu a nebyl proto kontrolován.Chcete-li přesto nosič zkontrolovat,použijte příkaz /P

To jsem udělal kontrola proběhla a opět to skončilo na c:/>
Už nevím co s tím dál....

děkuji předem za pomoc :-)

Udělal bych spíše čistou instalaci (přeinstalovat) než opravu (samozřejmě předem zálohovat data).
Pokud chceš instalační CD windows, zavolej na technickou podporu HP, měli by ti ho poslat, či od někoho půjčit.

Zálohu dat je možné previesť rôznym spôsobom, napr:
- fyzicky sa disk vyberie z notebooku, pripojí k inému PC a data sa prekopírujú
- nabootuje sa LIVE system, obyčajne nejaký minimalizovaný Linux a data sa prekopírujú cez sieť alebo na ďalší Flash disk

Tvoje HP,
záleží zrejme od distribútora, co to vlastne predával, aké Windows, s akou licenciou a podporou,
tvoje HP by malo/mohlo obsahovať " recovery partition " .
Počas startu, kedy je zobrazovaný nápis " F10 BIOS Setup ", opakovane stláčať kláves " ESC ", následne vybrať položku " System Restore "

Voľba vráti obsah disku do stavu v akom bol notebook zakúpený. Prídeš o všetky dáta. Ak ich chceš/potrebuješ zachrániť, použi Live System nabootovaný z Flash disku a dáta si zálohuj.

Bolo by pre teba evidentne najlepšie, ak by si " recovery partition " na disku mal a mohol ju použiť.

Reinstalácia XP pomocou doma pripravenej Flash, z neznámeho ISO Win XP, nemusí byť bezproblémová, pravdepodobne, potrebuješ pripraviť instalačné súbory s integrovaným SATA driverom alebo získať takéto ISO.
Pre mnohých je to ťažká/neriešiteľná úloha.

soubor C:\WINDOWS\system32\config\system je zálohován v bodech obnovení, někde sem:

C:\System Volume Information\_restore{řetězec}\RPxxx\snapshot\_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM

pod nějakým live tučňákem nebo v jiném pc (jako externí disk) by měl jít vykopírovat -> do adresáře X:\WINDOWS\system32\config, jako soubor 'system' (bez přípony)