Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP adresa koliduje s jiným systémem v síti

Zdravim,

Tuhle hlášku mi to to dneska pořád píše...Net přivedenej kabelem do routeru CNP-WF514N3, z něj kabel do PC(na něm to píše) a na router se připojuje cca 2-3 zařízení. Chvíli mi net nešel vůbec, potom šel jen přez kabel napřímo(bez routeru) a pak sem ho zapojil do 2. WAN(?) slotu a jde to normálně. Poskytovatel-Trionet. Když na cokoli spojený s tou bublinou kliknu, nic se nestane, hláška jen zmizí. Sice už to jde normálně, ale stejně by mě zajímalo, co to bylo(problém by se mohl znovu objevit). Thanks

Připojení je na takové větší vesnici(žádněj zapadákov). Přijímač máme na škole, a tam jdou všechny signály(?) z té vesnice, protože to tam má zabranej jen ten jeden poskytovatel(teda teď si to tam zabral další, takže jsou dva, ale to s tím nemá souvislost). Jak si někdo může "půjčit" mojí IP adresu? Doma se na wifi napojuje jen můj mobil a dva notebooky.

Jenže domací wifi je pouze pro něj a mimo ochrany kryptováním je tu i ochrana "dosahem" takové AP bez anteny prece nama takovej dotah, aby ho nemohl hackovat nikdo jiny mimo sousedu..

Protože WEP prolomí i malé dítě.

Ted jsi mi hodně zklamal, jakou relevanci maji věkové předsudky ke znalostem to teda fakt nevim. Kdyby jsi napsal "i méně znalý uživatel" nebo "dokonce i učitelé zeměpisu".

u nekterejch routeru to muze bejt i kdyz ma DHCP - stacilo mit vice PC nez je rozsah pridelovanych IP z poolu a je to.

JInak nejlepsi reseni je se okamzite odpojit, nastoupit s jinym IP a pingat kolizni IP a zjistovat co to je a odkud je to kurva pripojeno.