Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel 2007 - funkce KDYŽ

Na listu "jedna" mám toto
A 1u
B 2u
C 3u
D 2u
E 1u

V prvním slouci to plynule pokračuje dál. Ve druhém slouci postupně přibývají hodnoty. A já pořebuju do třetího sloupce přiřadit hodnotu z prvního sloupce pokud ve druhém sloupci bude hodnota 2.
=KDYŽ(B1:B5="52u";A1:A5;"") - Když tenhle vzorec napíšu do třetího sloupce tak to funguje. Když ho ale napíšu do list "dva"

=KDYŽ(dav!B1:B5="52u";dva!A1:A5;"") - tak to nefunguje. Proč? Jak to správně napsat?

Dík

Spáchal jsem ještě toto:

=KDYŽ(dvaB2="5u";List1!A1:A20;"")

Ale když mám první hodnotu 5u třaba na řádku 3 a další na řádku 5 tak tu druhou už to nenajde.
Potřebaval bych mít tyto vzorečky ve slouci na řádcívh 1 až 20. A např. první hodnota 5u na 3 řádku, tento vzorec na Listu2 na řádku 1. To funguje.
Ale když mám další hodnotu např. na pátém řádku tak tento vzorec na druhém listu na řádku 2 stále registruje tu první hodnotu. Jak to udělat aby tu první hodnotu ignoroval?
Ty hodnoty budou postupně ve slouci přibývat, ale nepravidelně.

Zkusím to napsat ještě jinak.
Ve slouci D, který je formátován jako text, jsou různé hodnoty, které se občas nepravidelně opakují. A do druhého listu potřebuji napsat vzorec který zjistí že do prvního listu bylo zapsáno např. slovo Poradna. le je to už jeho druhý výskyt. Jde napsat vzorec který vezme v ůvahu až ten druhý nebo x-tý výskyt a vazme ze stejného řádku hodnotu ve slouci A a zapíše ji do druhého listu?