Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba PC

Ahoj, chcem si postaviť PC. Budem ho používať ako bežné home, VirtualBox, Wmvare, qcad, blender. OS výhradne linuxdistrá. Chcel by som to na intel platforme. Monitor mám LG E2250T-PN, pokiaľ bude stačiť. Potreboval by som poradiť komponenty. Môžem si dovoliť max. 1000€, menej by bolo lepšie. Vopred vďaka.
edit: case mám PC-P50.

na tohle bych doporučil cokoli s i7 (ideálně 2600K) a desku se Z68. Pokud máš takový rozpočet, neváhal bych ani nad novými i7 (ideálně 3770K, řada 39xx už bude asi přece jen mimo cenové rozpětí) a k tomu odpovídající desku. Grafika stačí integrovaná intel plus nějaké ty disky.

Já virtualizuju hodně, a doporučuju co nejvíce RAM a výkonné CPU s ideálně 8 vlákny a více. Pak není problém provozovat několik virtuálních mašin vedle sebe.

Linux s inteláckou grafikou pred SB problémy nemal. U SB, možno viem zle, nie je to zatial v úplnom poriadku, časom sa to má vyriešiť novým jadrom. PC potrebujem dosť rýchlo, rozmýšľal som o nvidii 550Ti, pokiaľ by zobrazovanie nebolo v poriadku. Kartu by som mohol kúpiť dodatočne. Ja som uvažoval RAM min. 16GB.

Zacal by som s integrovanou grafikou a az neskor uvazoval o externej. pri virtualizacii samozrejme 16GB vyuzijes.
O problemoch neviem, snad pred rokom som zachytil nieco o nepodporue H.264, ale to sa uz vyriesilo, inak by mal byt chod bezproblemovy.