Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké teploty na notebooku

Dobrý den. Vlastním notebook značky Acer řada Aspire 5738 už něco přes dva roky a už asi 5x se mi stávalo, že se mi notebook přehřával při hraní her a vypínal se. Vždy jsem to vyřešil tak, že jsem vzal kompresor a vyfoukal všechny možné dirky a škvírky na notebooku. Když jsem si stáhl program SpeedFan, ukazoval mi prý "velmi vysoké" teploty ještě v tu dobu, kdy nebyl vyfoukaný. Bohužel i po vyfoukání ukazuje stejné teploty, ale už se nevypíná. Nějaký pán říkal, že to může být špatnou teplovodivou pastou, která už je opotřebená. Myslíte si to samé? teploty : HD 47; Temp1,2:82; Core 0:79;Core 1:72 .. Prosím o radu, děkuji :)

Neříkal přímo opotřebuje, myslim že něco oškvaří nebo něco na ten smysl. Když jsem ten notebook kupoval, bylo tam jasně napsáno, že je to herní série. Nemám problém na tom rozjet hry, sice ne na nejvyšší rozlišení, ale zahraju si skoro vše (až na BF3 :/)

tak tak, přesně takto to vypadalo u mýho booka, kterej jsem jen vyfoukávál do doby, než bylo vyfoukání bez efektu. po rozebrání jsem na těch minižebrech našel tenhle lepkavej neprodyšnej humus a přesto prakticky neprošel vzduch, takže se book vařil i v klidovém režimu. Vydloubáním toho svinstva mi teplota spadla až o 50°C.
Pro tazatele: Návody na rozebrání najdeš na netu - hlavně se informuj o základních postupech a opatřeních.

Jo jo, vlasy vlezou všude. Stačí mít doma ženskou s pořádným hárem a pak se budete divit, kde všude ty vlasy najdete. Ne, že by krátkovlasý ženský měly menší ztráty náhlavního porostu, ale ty delší vlasy se snadněji hledají, prostě proto, že jsou dlouhý.

U notebooku se vyšší teploty dají čekat ale ne zas vysoké.Je tady taky problém s prachem protože spousta uživatelů nb je pokládá na gauč a podobně a notebook pak nasaje prach.Potom v lepším případě začne notebook pekelně topit v tom horším se přehřeje a něco se poškodí(Moje sestřenice s tím měla problém přišla o všechny data na disku).Doufám že ty ho alespoň podkládáš.Jinak tipuji to skutečně na prach a nebo na tu teplovodivou pastu.Jinak můžeš zkusit pokud se do něj nechceš vrtat zvýšit otáčky větráků pomocí SpeedFanu čímž bude sice notebook hlučnejší ale zase teploty slezou níže.

A s tím kompresorem to není dobrý nápad protože jak to vyfoukáš je možné že prach zaleze hlouběji a tam ucpe třeba větrák procesoru nebo grafiky.Osobně bych radši notebook rozebral a vyfoukat ho rozebraný.