Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nové digitální zrcadlovky

Zdravím,
chci si pořídit digitální zrcadlovku. Jedná se o přechod z kompaktu, čili jsem začátečník. Zaujala mě tato: http://www.czc.cz/nikon-d5100-objektiv-18-105-af-s -dx-vr/89930/produkt chci se tedy zeptat zda by byla pro mě vhodná či nkolik, poprípadě dle čeho mám vybírat. Nechci žádnou hračku za 10k, ale zase né nějakou profesionální za 100k, prostě něco nejlépe do 20 000 Kč.

předem díky za názory

Musíš se rozhodnout pro Nikon, nebo pro Canon. Zravidla jak si jednou koupíš jednu z těch značek, tak další tělo koupíš zase od ní, protože tě to vyjde výhodněji- kompatibilita objektivů. Já jsem si vybral Canon EOS 500D a přikoupil jsem k setu 55-250mm se stabilizací. Jsem spokojený.

A ještě ten Nikon je z nižší řady, tj. bez ostřícího motorku v těle fotoaparátu > staré objektivy a objektivy bez ostřicího motorku v těle pouze manuální.
Na rozdíl od Pentaxu...
http://www.czc.cz/nikon-d5100-objektiv-18-105-af-s -dx-vr/89930/produkt
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/nikon-d5100-18-105 -afs-dx-vr
Zajímavé jsou ceny, osobně bych zašel ke Škodům a vyzkoušel si přímo jednotlivé modely. Objektiv Nikonu se považuje za velmi dobrý.
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/pentax-k-r-18-135- al-dc-wr - oproti "vítězi nevímčeho" je sice staršího data uvedení na trh, ale... Mimo jiné umožňuje použití AA akumulátorů, třeba dnes Panasonic Eneloop...
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/pentax-k-5-18-135- al-dc-wr - taktéž staršího data, ale "vítěz nevímčeho" je oproti tomuto Pentaxu opravdová plastová hračka.
Tak vyzdvihovanou funkci HDR umí už Pentax K-x.

Tuto kombinaci má kolega a je velmi spokojený. Myslím, že bys byl taky.

Jde jen o to nezaleknout se množství funkcí a zdánlivě složitějšího ovládání (oproti kompaktu) a nebát se experimentovat, ale naopak mít chuť se učit novým věcem a studovat fotografické techniky.

Neváhej. Roky fotím s Nikony digitálními i analogovými a nesetkal jsem se se šuntem objektivem nebo tělem. Některá těla mám letité bazarovky a makají jak za mlada.
D5100 je dobré a malé tělo, sklo 18-105mm také neurazí a pokryje nejužívanější rozsah. Za nevýhodu lze považovat snad jen průměr filtrového závitu 67mm - filtry jsou dražší; předek objektivu se však neotáčí a použití přechodového nebo polarizačního filtru je pohoda.
D5100 je spíše stroj pro začátečníky, nabídne jak režimy automatické, tak i manuální a lze s ním krásně fotograficky růst. Pochopitelně není stavěn na profi nasazení, ale zase neváží kilo...
U Nikonu (ale jistě, i u Canonu, abych neurazil druhý tábor; u Pentaxu a Sony/Minolta to už tak neplatí) máš všude širokou nabídku příslušenství, jak nového, tak i použitého. A zrovna třeba objektiv klidně koupím použitý, bez obav.