Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ztráta fotek

Zdravím, zoufale prosím o pomoc.

Dnes jsem nafotila v Londýně spoustu fotek na 2 paměťové karty. Večer jsem si je chtěla zkopírovat do PC a vymazat z karty a tak jsem také udělala. Avšak fotky z 1. paměťové karty zcela zmizely, jenže pouze ty z celého mého pobytu v Anglii!! Fotky nafocené 2 dny před tím jsou v počítači tam, kde mají být, a fotky z druhé paměťové karty rovněž.

Kde se mohly ty fotky podít?? Koš je prázdný, byl tam nějaký soubor pro obnovení výchozích hodnot nebo tak něco, ale když jsem ho dala obnovit tak se nestalo vůbec nic.

Moc prosím, jsem vážně zoufalá, týden je prostě v čudu a největší zážitky a postřehy z něj rovněž! :( :( Kdyby někdo měl aspoň nějaký nápad jak fotky obnovit nebo kde by se mohly popř. nacházet - prosím, ozvěte se.. :(

Předem moc děkuji za jakoukoliv pomoc

L.

Kopírovala jsem fotky z paměťové karty vložené do PC (přesněji netbooku) do složky vytvořené na disku D .. Kopírovala jsem to pomocí Ctrl+C, Ctrl+V, prostě klasika ... Fotky z té karty jsem vymazala, ale jdou vymazat jen pouze ve foťáku, takže jsem je vymazala tam .. Ale nejde mi do hlavy proč se část fotek zkopírovala a jiná zmizela, když místa na disku je dost a další fotky se do složky také zkopírovaly.

ale jdou vymazat jen pouze ve foťáku

To opravdu musí být zajímavý přístroj! A jaký že to byl použit protokol?

Ale nejde mi do hlavy proč se část fotek zkopírovala a jiná zmizela, když místa na disku je dost a další fotky se do složky také zkopírovaly.

A "bezpečné odebrání" se pochopitelně nekonalo, že?!
Znovu se ptám co se stalo s tou kartou? Čím déle se bude v tom obdivuhodném přístroji používat, tím hůře pro případnou obnovu tolikrát už psanými aplikacemi...

V tomto směru nejsem nějak vzdělaná, mohl by si prosím otázku nějak upřesnit? Jaký protokol? ..

Shodou náhod se vyjímečně opravdu nekonalo, jindy si na to dávám pozor, jak u flashky tak u karet ......

Kartu mam ted momentalne v pocitaci jestli se ptas na tohle ..

Aplikace pro obnovu souborů? Mohl by si prosím nějaké uvést, popř. odkazy na stáhnutí (jsou-li free) Děkuji.

V prvé řadě neprováděj zatím s kartou žádné manipulace.Fotky kopíruj pomocí nějakého souborového správce a teprve až jsi přesvědčena ,že se zkopírovaly správně,tak je můžeš z karty smazat.Obvykle se však maže tím způsobem,že se karta naformátuje.Pokud fotky skutečně v PC nenajdeš,můžeš použít hledání souborů vytvořených třeba za posledních x dní,jestliže nic nenajdeš,tak se můžeš pokusit o obnovu fotek na kartě.Je na to spousta softwarů a úspěšnost bývá velmi vysoká.
http://www.milan-dvorak.net/obnova-smazanych-fotog rafii
Ale dá se toho najít Googlem mnohem víc.

Pokud ty fotky už skutečně byly na HDD v netbooku, můžeš zkusit nějaký program na obnovu smazaných souborů (buď na kartě nebo na HDD): Active@ File Recovery nebo GetDataBack for NTFS & FAT (nebo jiný).