Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční facebook

Vkládám sem dotaz za kolegyni - nechce se jí doma na NTB z ničeho nic načíst stránka facebooku

IE hlásí: Jazyk Javascript je ve vašem prohlížeči zakázaný.
Chcete-li používat službu Facebook, povolte v prohlížeči jazyk JavaScript nebo aktualizujte prohlížeč na verzi, která tento jazyk podporuje.

- ten byl v nastavení povolen, avšak problém přetrvává

Google Chrome hlásí: Vaše připojení je šiforovano 128 bitovym sifrovanim. Tato stránka však obsahuje další nezabezpečené zdrojl. Tyto zdroje budou moci během prenosu zobrazit jiní uzivatelé a útočnici je mohou upravit a zmenit tak vzhled stránky.

když se jí po nějakolika pokusech nakonec stránka facebooku zobrazí a podaří se jí přihlásit, facebook se seká a hlásí: Pripojení používá protokol TLS 1.0. Pripojeni je šifrováno pomoci standardu AES 128 CBS s algoritmem SHA1 pro ověřování zpráv. A mechanismes klíčů RSA.Připojení není komprimováno.

na začátku adresy facebooku je před http údajně nějaký zámeček a když na něj najede myší, tak se jí zobrazí: identita těchto web. Stranek nebyla overena

na viry a spyware zkontrolováno - vše ok
WIN 7
ještě před 14dny jelo vše v pohodě, nic se od té doby neinstalovalo ani neodinstalovávalo

všechny ostatní stránky fungují bez problémů

Javascript může být zakázaný i jinde, než v nastavení prohlížeče (různá rozšíření, antivirofirewall a pod.).
V Chrome je určitě možnost zatrhnout, aby se ta hláška zbytečně neopakovala.
Celé to vypadá, že si "kolegyně" hrála s nastavením Možnosti internetu (Ovládací panely). Ať si tam nastaví všechny předvolby na Výchozí úroveň.
Po najetí na faviconu vedle adresního řádku je běžné, že se ukazuje tato (nebo jiná - adekvátní) hláška. Nevím, co se jí na tom nezdá. Možná by si měla trochu o tom PC něco nastudovat, než jen klikání do Fajskúku.

kolegyně říká, že si fakt s ničím nehrála, ale nevylučuje, že je možné, že by na něco klikla.
Prý má stažený i ten forefox a mozilu a ani tam jí to nejde

Po najetí na faviconu vedle adresního řádku je běžné, že se ukazuje tato (nebo jiná - adekvátní) hláška. Nevím, co se jí na tom nezdá.

o to ani tak nejde, jde hlavně o to, že se jí nechce stránka FB zobrazit

kolegyně říká, že si fakt s ničím nehrála, ale nevylučuje, že je možné, že by na něco klikla.

Když neví co dělá, jak to může vědět někdo jiný?! Prostě si "hrála" a je to v...

Prý má stažený i ten forefox a mozilu a ani tam jí to nejde

Pokud je někomu zatěžko napsat pořádně jméno programu, pak tedy nevím...
internet
Spuštění jiného operačního systému na vyloučení nějakého vůči Ksichtoknize "nepřátelského" síťového prvku a definitivního potvrzení SW rozvrtanosti systému...

co doopravdy prováděla v nastavení systému?

to neví - kdyby to věděla, tak se tady asi logicky neptám, co s tím, protože by se to jednoduše nastavilo zpět, že?
Ale není si jistá, že v nastavení vůbec něco dělala - takže to není na 100% že tam něco dodrbala (ikdyž ani pro mně není jiné vysvětlení, proč by to najednou nefungovalo)

spíš mě zaráží, že jakékoliv jiné stránky jednou jen FB ne

nejde jej to iba, ked sa pripaja doma? Ked sa pripoji s notebookom niekde inde tak jej to ide.
Mozno sa naozaj pripaja na nejaku podvrhnutu stranku a nie facebook. Chcelo by to skontrolovat hosts subor a nastavenie DNS, tak v pocitaci ako aj na routri.
Inac Opera alebo Firefox hlasia aku chybu?

žádnou - jen se stránka nenačte

Ked sa pripoji s notebookom niekde inde tak jej to ide

to ještě neměla možnost zkusit - ale chystá se na to

Mozno sa naozaj pripaja na nejaku podvrhnutu stranku a nie facebook

nejde to i když si stránku vyhledá googlem, tak jsem myslela, že tím pádem by se o podvrh jednat nemělo - ale zas až tak se v tom nevyznám

Chcelo by to skontrolovat hosts subor a nastavenie DNS

to sama nezvládne a mě ted není možno NTB předat - jsem mimo

k tomu routeru - ona nemá router - připojuje kabel do zástrčky ve zdi - má to od netboxu - přijde mi to její připojení podivný - např. pokud bych k ní přišla s NTB a chtěla na net, tak ona musí zavolat na netbox, aby to "přepli" a já mě fungoval u ní net - tím pádem by zase nefungoval na NTB jí

hosts: obsah si zobrazí:

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

nemají tam být přidané podivné servery.

dns si zobrazí v příkazovém řádku (cmd.exe) výpisem:

ipconfig -all

k poslednímu:

pokud bych k ní přišla s NTB a chtěla na net, tak ona musí zavolat na netbox, aby to "přepli"

připojení má vázané na mac adresu. ať si koupí router za 500 (wn220r, wr741nd). mac adresa se dá ve wan rozhraní naklonovat - a nebude muset už ani jednou volat netbox.
a získá připojení pro více pc/ntb najednou.

nejde to i když si stránku vyhledá googlem, tak jsem myslela, že tím pádem by se o podvrh jednat nemělo

aj v takom pripade sa moze jednat o podvrh, prave ak DNS vrati zlu IP adresu (nie facebooku, ale podvrhnutej stranky) - preto treba skontrolovat hosts subor na pocitaci

to je snad moje věc, jak jí to posílám
ale když to tak nutně potřebuješ vědět, tak to kopíruju a k tomu jí píšu, kam přesně co zadat a kde to najde, aby se v tom vyznala - případně i s obrázkovou navigací. Stačí nebo potřebuješ vědět ještě něco?