Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Hýbání" s particiemi v rámci HDD

Na 500 GiB HDD (dualboot XP+Vista) mám 4 particie, viz obrázek:

[10120-hdd-png]

C - Windows XP (primary)
D - data (extended)
E - Vista 64 (extended)
F - volné (extended)

Potřeboval bych zvětšit C na cca 40-50 GB (nyní 25) a E na 80GB (nyní 58,5), to vše na úkor F. Jak to nejjedodušeji (a samozřejmě bezpečně) provést bez přeinstalace systémů? Disk D obsahuje 16-bit programy a data k nim.

Proti: je to ISO a obsahuje dalsi 2 x ISO. Po napaleni sa CD nerozbehne, neda sa spustit pod W7

Pokud se někdo pokouší spustit GTK nadstavbu nad Parted ve Windows, pak...

http://sourceforge.net/projects/gparted/files/gpar ted-live-stable/

Jakékoliv hýbání s oddíly je spojeno s rizikem, upozorňují na to obvykle všechny normální programy. Sice se mi zatím nic nestalo, ale sichr je sichr.
Pochopitelně pokud něco, tak je potom čas na Testdisk.
Jo, a iso v isu po spuštění ve VirtuaBoxu.

XP po pěti letech provozu docela narostlo. Nejvíce mě "zlobí" profesní soft (databáze předpisů atd.), který přesahuje 10GB. Také nepříjemně roste Documents & Settings (Data Aplikací a Local Settings, vlastní "Dokumenty" jsou jinde), s tím také nic nenadělám. Cpou tam data (cache, save atd.) i hry, instalované na jiném HDD.

Jediny zakon, ktory v tomto svete plati stale je zakon "masloveho chleba".
Ked urobis poctivu zalohu, tak ju nikdy nepotrebujes. Ked ju raz neurobis, tak horko zaplaces.

P.S. naozaj to funguje, vlastna skusenost.