Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nikon D3100 - jak připojit k pc pomocí USB?

Situace se má tak, že mě včera zavolal známý, ať mu pomůžu propojit jeho novou zrcadlovku s pc. Byla to hrozná práce, musel jsem instalovat i ServicePack3, a když jsem to všechno přežil, tak foťák prostě nereagoval. Při připojení (nemá originální kabel) se ozve klasické pípnutí, ale to je všechno, žádné okno se neotevře, nový disk se neobjeví... Vzhledem k tomu, že jsem ViewNX2 instaloval, fakt nevím, čím by to mohlo být.

Moc díky za rady;-)

P.s.: Prosím, neraďte čtečku paměťových karet, tu on nemá, a ani kupovat nebude :-D

nech sa nehra na socku a obetuje 150kc, on chce fotky, nie jeho pc, ktore sa s nim o tom hadat nebude a ma ho u prdele. Ze mas neaktualny OS s starym SP2 je tvoja neschopnost, tak to nepopisuj ako nieco strasneho.

Skus este pozret do spravy diskov (start-spustit-diskmgmt.msc-enter) ci tam nepribudne novy oddiel a ak hej cez pravy klik mu prirad pismeno.
Skus fotak na inom pc.

u Nikonu neni pripojeny fotak jako "mass storage" (aspon defaultne ne, mozna u 3100 jde nastavit v menu?). K prenosu fotek je idealni* Nikon transfer - ten je nove soucasti toho ViewNX2 tusim. Mel by jit spustit samostatne (jen tipuju, mam jeste stary "samotny" u me D90), po pripojeni fotaku se ukaze v nem jeho ikonka - klik na ni a pak uz lze "transfer".

* idealni protoze se da nastavit rovnou i backup fotek na jine misto a jejich smazani z fotaku, novy podadresar pro kazdy transfer atd. - po prvotnim nastaveni vse jednoduse, na 1 klik mysi. Tahat kartu z fotaku do ctecky a zpatky, rucne kopirovat... daleko vetsi opruz.

Díky všem za reakce! To se SP3 jsem samozřejmě myslel s nadsázkou, hrozné bylo jen to, že na jeho pc se instaloval i ViewNX2 skoro hodinu :D

Spuštění přes Nikon Transfer i správu disků zítra zkusím a uvidíme, jestli to nepůjde, ozvu se zas :D

A ještě jednou, moc díky ;-)

P.s.: Čtečku mu můžu navrhnout, ale je hodně spořivý, takže se to myslím, nesetká s úspěchem :D (jo, taky mě napadá, proč si pak vlastně kupoval tu zrcadlovku :D)