Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k internetu

Zdravím, dnes ráno jsem zapnul PC a při pokusu o načtena stránky se mi objevila Chba10, že nelze vyhledat adresuDNS serveru. Po restartu počítače se dokonce objevila , že IP koliduje s jiným počítačem v síti. Používám Wifi připojení od místního poskytovatele. Zajímavé je, že pomocí mobilu jsem teď bez problémů připojený ke stejné síti. Nenapadá vás, kde by mohl být problém? Díky za pomoc.

stále nevíš co děláš.
jestliže některý z těch krámů nastavuje ip ručně, dhcp v routeru o ní neví a použije ji, pokud se ten trouba správně trefil.
omez dhcp jen na rozsah např. 192.168.1.100-.199

potom si oskenuj síť, ať víš co v ní máš.

Chyba10, že nelze vyhledat adresuDNS serveru

zkontroluj si nastavení dns na routeru i na pc.