Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno ošizený počítač (základní deska)

ahoj poradíte mi? Koupil sem nový počítač, teda základní desku s procesorem, a teď koukám jak to ty šmejdi dneska šidijou a kam mám připojit periférie?
Že to nemá konektory IDE to sem vyřešil, že sem koupil IDE kartu, ale teď zjišťuju, že to nemá ani paralelní port, ani konektor na disketovku (ani ta IDE karta). A že zástrčka na myš a klávesnici je jenom jedna.
Kam mám připojit tiskárnu? kam myš? a kam disketovku????

k cemu DNES disketovku? :-? dtto. zbytek. Jako - tyhle stare rozhrani se uz temer nepouzivaji, takze muzou byt i zakladni desky bez nich. Periferie pres USB, disk a optickou mechaniku pres SATA. Pokud je nutnosti i ty stare rozhrani, tak vymenit zakladni desku.

(na ten spolecny PS2 konektor existuje rozdvojka)

Disketovku skoro nepoužívám, ale existují programy které se bootují z diskety (třeba program na testování paměti Gold memory). To bootování z cédéčka třeba u něho pořádně nefungovalo.
Když mám tiskárnu s paralelním portem tak ji asi přes USB nepřipojím.
A novou základní desku potřebuju kvůli výkonu kvůli hrám. Abych měl 2 počítače, jeden na hry a druhý na tisknutí to se mi moc nechce.

samozřejmě, ty sem jim přiděloval, mohl sem si vymyslet jakou sem chtěl akorát musela být stejná maska podsítě a u IP muselo být stejné na začátku 192.168.
Pak se všichni v síti viděli přes ten switch.

Ale když máš doma 1 počítač tak přece nebudeš kupovat switch jen kvůli tiskárně, a router nevím co je, ale prý to měli na ústředí kde těch počítačů bylo podstatně víc.

Mně projde sítí 20 nových zařízení denně, takže něco adresy prostě přidělit musí a poskytovatel internetu to nebude.

Já sem dělal správce sítě v kanceláři ale nic takového sme tam neměli

Pokud šlo o kancelář registru vozidel, tak to hodně vysvětluje.

První možnost: router byl v jiné místnosti.
Druhá, váš poskytovatel internetu musel firmu milovat.
Třetí možnost je záměna pojmu switch a router.
Čtvrtá je, že šlo o sítě na spaní jako na obrázku.

jak to myslíš 20 nových zařízení denně? Myslíš jako že v úřadě máte 20 nových počítačů denně? Já teď nemám na mysli nějákej webovej server nebo nevím co myslíš.
Já mám na mysli malej okresní úřad, což byla budova s cca 20 zaměstnancama a 10 počítačama. A dostali sme peníze tak na 1 nový počítač ročně. Každýmu novýmu počítači sem přidělil novou IP adresu, jak se zprovoznil a zapojil do sítě.
Takže nevím kdes pracoval, jaká firma nebo úřad by nato měla peníze?

Router tam prostě nebyl. Na vrátnici byl switch, sám sem ho kupoval, s 20 zástrčkama pro 20 počítačů (a tiskáren). Do toho vedl od každého PC a tiskárny kabel a to bylo všechno. A 1 kabel k anténě na internet, která byla na střeše.

tak wifi neznám coto je, ale bude to asi řádná zhovadilost, když to potřebuje antény. Jako v čekárně pro pacienty se ti někdo připojuje do sítě? aby si mohl z tvýho počítače stahovat filmy nebo jakej tohle má smysl? to mi něják uniká.

Tohle nemá cenu. Připojují se, protože je 21. století a lidi se při čekání chtěj podívat na internet, přečíst si e-maily. Do lokální sítě je nepustím, ta je až o router dál a stejně to mám radši pojištěné i jinak. A mobil může mít klidně HD rozlišení, 5" obrazovku a wifi. To všechno a ještě víc je v roce 2012 možné.

to já vím že je to možné, ale nechápu jakej blázen by to kupoval dávat za to tisíce nebo i desetitisíce. Mobil je prostě na volání a počítač na chození na internet. Tak to bylo, je a bude.
Já mám tenhleten mobil a koupil sem ho už před hodně rokama za 100 Kč :-)
www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art16/Dancall/11.j pg
Osobně nechápu jak někdo může dát za mobil víc peněz...

byl sem správce sítě. Ale tohle sme v našem úřadě neměli a nepotřebovali tak to nevím.
Chtěli nám tam vnutit server, ale i ten byl zbytečnej tak sem tam nainstaloval normální Windows a na něm sme měli sdílenou složku s dokumentama pro všechny, a fungovalo to bez problémů.
To byla malá síť bez podobných blbostí.

Já nejsem žádnej prudil, ale když mi tady někdo začne vykládat že je normální si pořizovat do domácnosti router, tak mi to přijde trochu ujetý když sme ho nepotřebovali ani v síti s 10 počítačema.
To už bych si mohl rovnou pořídit domů switch nemyslíš?

Proč by byl router do domácnosti blbost? Dnes má připojení přes wifi kdejakej krám, takže to uplatnění najde. Já jsem si router pořídil kvůli netbooku, teď to využívám i pro mobil. A je otázkou času, kdy bude wifi standardem i u TV přijímačů.

tak když nevíš zaco dávat peníze... :-)
Každej počítač má zástrčku na síťový kábl takže ho můžu připojit k netu normálně káblem, a kdybych už kupoval notebook tak ho budu stejně používat jen na dovolený nebo ve vlaku, protože pracovat na 14 nebo 15 palcový obrazovce a ošizený notebookový klávesnici by se mi opravdu nechtělo.
A od tý doby co sou filmy na netu, tak televizi už skoro nepouštím, jedině tu starou lampovou protože to je krásnej historickej kousek... jinak nevím proč koukat na TV když máš net

Tak mě řekni, kde seženeš desku, na které bude SATA, IDE, SCSI a MFM?
Už sem všechny ty možnosti potřeboval a pokaždý sem musel kupovat samostatnej řadič.
A víš jak dlouho mi trvalo než sem sehnal řadič MFM? abych mohl vyzkoušet jeden harddisk kterej sem předtím našel ve šrotu?

Prasak ví za co dávat peníze určitě moc dobře. Podle mě neví za co dávat peníze člověk, který jezdí Trabantem, mobil má z roku 97, ale koupí řadič kvůli disku ze šrotu, u kterého je malá šance na funkčnost a i když bude fungovat, je to naprosto k ničemu. To bych se radši vykašlal na řadič a za 300 koupil levnýho barevnýho Samsunga (dnes jsem viděl v Tescu akci za 299).

ten řadič MFM sem sháněl asi rok, a pak sem ho našel v jednom bazaru v bedně kde měli 10 Kč za kus.
A divil byses ale ten disk MFM fakt fungoval. Měl 43 MB a hodně zajímavej zvuk, takhle klapat a hučet už dnešní disky neumí.
Ale mám hodně IDE disků ze šrotu, který používám místo disket a sloužijou dobře.

Proč bych kupoval levnýho Samsunga když by se stejně za pár let nejspíš rozpadl? nebo bych ho ztratil díky tomu jak to je dneska malý? Kvalitu mobilu posuzuju v první řadě podle velikosti a váhy (čím víc tím líp) a na ten můj ty dnešní nemají.

ono není tak docela mrtvý... když sem ten disk zapojil tak zase ožilo :-)
Však starožitnosti taky mají hodnotu ne?
Třeba na televizi koukám jen proto že mám jednu lampovou jinak bych už koukal jen na filmy z netu. A nevadí mi že je černobílá.

Tak buď rád, že ty sloty využiješ, když už sis pořizoval takovu desku, aby jich měla co nejvíc. Vzhledem k tomu, že je vše podstatný integrováno na základní desce a to méně podstatný se dá připojit na USB, tak mraky slotů nejsou nijak nutný.

To sem si taky myslel, ale ještě sem ten počítač nepostavil a už mám 1 slot obsazenej IDE kartou, teď druhej paralelníma portama, za chvíli možná budu kupovat i lepší grafiku takže 3. slot obsadí grafika. Zvukovce co je na té desce taky moc nevěřím, v mém současném počítači jí ani nepoužívám, protože když hejbu myší tak v ní bylo slyšet vrčení, takže 4. slot nejspíš obsadí zvukovka.
A je jich tam jenom 7.
A když počítám že ten počítač by měl vydržet aspoň tak 10 let, tak nevíš co příjde... Za pár let třeba budu dokupovat USB4, SATA4 a už to nebude kam dávat :-)

Přes 10 let? 10 let je v elektronice strašně moc a můžu ti skoro s jistotou oznámit, že během 10 let vyměníš nedobrovolně půlku sestavy, pravděpodobně i tu desku. Před 10 lety jsem měl Pentium 4 Willamette 180 nm 1,6GHz, 256MB SDRAM, 40GB HDD a GeForce 2. Na tom bys dneska rozhodně pracovat nechtěl.

No a vidíš existuje :-) jezdím Trabantem a pracoval sem jako správce sítě, teď se flákám protože přece nebudu makat celej život.
Kdybych kupoval jako kdekdo každejch 5 let novej mobil tak bych musel makat pořád jak magor a to se mi nechce.

Ten svůj současný počítač sem měl akorát 10 let a až teď sem zjistil, že se mi na něm úplně nový hry koušou. Proto pořizuju novej. Když říkám počítač tak myslím desku s procesorem a pamětí. Samozřejmě disků sem kupoval mezitím víc abych měl kam dávat filmy.
No vidíš a já mám Celerona kterej má 2,6 GHz a chodil doteď.

mě ten co mám bohatě stačí. Zatím sem se s ním dovolal všude a když k němu připojím externí anténu, tak se dovolám i na chalupě, kde se ty dnešní mobily nedovolaj :-)
A já zásadně odmítám kupovat něco co nepotřebuju. Mobil mi stačí, trabant taky tak proč bych kupoval něco jinýho? To se radši budu flákat nebo chlastat :-)