Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro střih Full HD

Dobrý den,
rád bych se informoval ohledně jednoho problému.
Plánuju koupi nového notebooku a primárně kvůli střihu a editaci full HD videa z DSLR foťáků.
Přemýšlím mezi těmito dvěma:
http://www.saverman.cz/obchod/sony-vaio-vpc-f115fm -b
a
sony-vaio-se1c5053b

Prosím, nemáte někdo zkušenosti s některým z nich, případně se střihem 1080p na noteboocích, s programy jako Adobe Premiere cs5?
Nemám v tomto ohledu (střih na notebooku) zkušenosti a nerad bych udělal ukvapené rozhodnutí.

Předem mockrát děkuji za jakoukoli reakci

Koukal jsi na ty odkazy v mém dotazu? Co si myslíš o nich?
K těm Macům, tři roky jsem na nich pracoval ve škole, na rychlost si nejde stěžovat ale podání barev a jiná specifika práce s videem mi na nich prostě nevyhovovaly.

Hm... každopádně děkuju... no a když už jsme u těch Maců.. Někdo mi říkal že Macbook, aby byl vhodnej na střih, tak ta cena by začínala tak na 50.000,-. Máš s tím nějakou zkušenost? Nebo myslíš, že by se našel nějaký schopný, levnější, který by mě dokázal přesvědčit?

Vypadá to tedy, že ideální notebook pro editaci 1080p neexistuje. Je to tak? (Ne že bych si to částečně nemyslel) Nebo existuje nějaká mašina, která by si s tím poradila? Nebo napadá vás nějaké jiné řešení? Dokoupení RAM např.?

A nebylo by nejprve lepe si něco o práci s videm a potřebnému HW k příslušnému SW nastudovat?
Třeba by se dozvěděl, že ten noťas na to ani nemá - pomalý a jenom jeden disk, nevhodná g.karta, nic moc procesor, málo pamětí.......... prostě práce spíše utrpením a hlavně čekáním.

Právě proto jsem tady na "poradně".
Nejsem nijak HW gramotnej a proto se chci tady poradit a informovat. Jediné co mi bylo neustále dokola opakováno jsou specifikace: procesor i7 a RAM min 5G... podle toho jsem vybral ty dva výše uvedené odkazy.
Tím "že ten noťas na to ani nemá" myslíš ty z mých odkazů, nebo obecně laptopy?

Každopádně díky za rady.
Myslíš, že bys mi mohl říct opravdu velmi hrubý odhad, kolik by mohlo stát překopat, upgradovat stolní počítač s tímhle HW, aby splňoval požadavky na hladké a bezproblémové editování FullHD? + co by bylo třeba sehnat (vím, že to musí dělat odborník, ale jen tak pro představu.
HW: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 4400+
2.21 Ghz, 3,00 GB RAM