Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro střih Full HD

Dobrý den,
rád bych se informoval ohledně jednoho problému.
Plánuju koupi nového notebooku a primárně kvůli střihu a editaci full HD videa z DSLR foťáků.
Přemýšlím mezi těmito dvěma:
http://www.saverman.cz/obchod/sony-vaio-vpc-f115fm -b
a
sony-vaio-se1c5053b

Prosím, nemáte někdo zkušenosti s některým z nich, případně se střihem 1080p na noteboocích, s programy jako Adobe Premiere cs5?
Nemám v tomto ohledu (střih na notebooku) zkušenosti a nerad bych udělal ukvapené rozhodnutí.

Předem mockrát děkuji za jakoukoli reakci

A nebylo by nejprve lepe si něco o práci s videm a potřebnému HW k příslušnému SW nastudovat?
Třeba by se dozvěděl, že ten noťas na to ani nemá - pomalý a jenom jeden disk, nevhodná g.karta, nic moc procesor, málo pamětí.......... prostě práce spíše utrpením a hlavně čekáním.

Právě proto jsem tady na "poradně".
Nejsem nijak HW gramotnej a proto se chci tady poradit a informovat. Jediné co mi bylo neustále dokola opakováno jsou specifikace: procesor i7 a RAM min 5G... podle toho jsem vybral ty dva výše uvedené odkazy.
Tím "že ten noťas na to ani nemá" myslíš ty z mých odkazů, nebo obecně laptopy?

Každopádně díky za rady.
Myslíš, že bys mi mohl říct opravdu velmi hrubý odhad, kolik by mohlo stát překopat, upgradovat stolní počítač s tímhle HW, aby splňoval požadavky na hladké a bezproblémové editování FullHD? + co by bylo třeba sehnat (vím, že to musí dělat odborník, ale jen tak pro představu.
HW: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 4400+
2.21 Ghz, 3,00 GB RAM