Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zabránit Skype samovolné instalaci na vyšší verzi?

Jsem z toho nepříčetný, zuřím a mám tlak snad 900/700. Používám Skype verzi 3,8. 4 a vyšší mi prostě nevyhovuje.
Skype se mi už třikrát za poslední dva týdny samo přeinstalovalo z 3.8 na 5, ačkoli mám veškeré aktualizace zakázány.
Dobře. Mohli to nějak začít ignorovat. V nastavení jsem si tedy zaškrtnul "zeptat se". Včera se to skutečně zeptalo a myslel jsem, že budu mít klid. Dnes ráno dobré a teď po restartu zase v 5.
Nechápu, jak je možné, že při instalaci čehokoli se mě počítač ptá, jestli to chci povolit a Skype to umí obejít. Chápal bych to obejití, kdyby se povýšila stará verze na novou ve stejném adresáři. Já mám však v 3.8 na disku e: a v 5 se sama bez ptaní nainstaluje na c:, takže to není povýšení, ale nová instalace - bez ptaní...
Netušíte někdo, jak tomu zabránit? Nejsem jediný, kdo nechce vyšší, než 3.8 a už se to stalo snad pěti mým známým.

U verze 4.2.0.187 je možnosť jednoduchým zápisem do registru update sesrelit.
Napiš si do google temu, najdeš co je potreba.

Inak jde to i u vyšších verzí, no ne tak jednoduše. Editujú se systémové politiky. Skype má/melo ? na podpore dokumentaci pro adminy s detailným postupem.

Skús na uvedenú verziu 4. ... aplikovať

kill-skype-forced-updates.reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Skype\Installer]
"LaunchAfter"=dword:00000001
"FFDefault"=dword:00000000
"IEDefault"=dword:00000000
"ChromePluginDefault"=dword:00000000
"GTDefault"=dword:00000001
"ChromeDefault"=dword:00000001
"DonwloadLastModified"="Fri, 18 May 2012 15:20:56 GMT"
"DownloadContentLength"=dword:01192e00
"DownloadETag"="

Chapu to tak ze mas zarazene aktualizace samotneho Skype nebo i cely Win Update?

Služba Microsoft Update může také nainstalovat důležité aktualizace Skype

Lze i tam zakazat, v nastrojich - nastaveni - rozsirene - auto aktualizace, mam ale verzi 5...nevim jak ve starsich, nicmene neni aktualni. Win update mam vyply, update Skype taktez, nestalo se mi ze by neco bez meho umyslu instalovalo aktualizace.

Vzpomínám, jak to bylo dnes a budou v tom mít prsty Windows. Když jsem šel v poledne pryč a vypínal, stahovaly se systémové aktualizace. S "po spuštění" aktualizací software to tedy asi nebude mít nic společného, ale přímo s Windows.
Zakážu aktualizace OS, jako jsem to měl na XP snad 5 let a maj po ptákách :-)

Vyzkoušené funkční řešení pro Mac i Windows zakazáním přístupu na aktualizační server Skype pomocí hosts počítače:
Windows:
Chcete-li toto provést, přejděte na C:\Windows\System32\Drivers\etc a otevřete soubor s názvem " hosts ", pomocí textového editoru. Zadejte následující na nový řádek na konec souboru:
127.0.0.1 ui.skype.com
Ujistěte se, že zadáte to na novém řádku v dolní části, nikoli stávající linky a linka by neměla začínat symbolem #.

Mac:
Otevřete program Terminal.
Napište: sudo nano /etc/hosts a odentrujte.
Zadejte heslo uživatele a odentrujte.

Pomoci šipek donavigujte kurzor do pozice pod poslední řádek,
kde dopište další řádek:
127.0.0.1 ui.skype.com

Uložte nový zápis pomocí kláves CTRL + O a ukončete Terminal pomocí kláves Command + Q.

Nyní po spuštění skype již Skype neotravuje s aktualizacemi a je klid, i kdyby se sráč.. z Microsoftu tmm, že toto řeba na hlavu stavěli :-)
Luboš

Jen doplním na vysvětlenou, proč takto ohavně Microsoft (M$) i přes vypnutou volbu automatickych aktualizací zablokuje uživateli používání Skype, dokud si nestahnete jeho novou verzi (např. 6.x.x): Totiž ve videohovorech v nové verzi mají být zobrazovány reklamy, což starší verze zobrazovat neumějí. Je to neskutečně ohavný způsob nátlaku na uživatele do něčeho, co uživatel sám nechce. A přitom výhody starších verzí jsou naprosto jasné: např. zobrazovaní stavů uživatele "Připojený", "Nepřítomný", "Nedostupný" až do verze Skype 4.0 - novější verze tolik stavů již neumí ! No prostě M$ :-(

Při dodržení uvedeného postupu to bohužel u starší verze Skype při spuštění stále píše "Byli jste odhlášeni, protože používáte zastaralou verzi Skype".

Na konec hosts souboru přidáno:
127.0.0.1 ui.skype.com
127.0.0.1 download.skype.com
127.0.0.1 apps.skypeassets.com

Je známé jiné možné řešení?

Skutečný význam má deaktualizace na nižší verzi pro Windows: 4.X a níže a pro MacOS: 2.8.0.603 a níže, protože všechny vyšší verze již pocházejí od Microsoftu !! Na těchto verzích zábrana automatických aktualizací pomocí souboru hosts funguje.

Skype se chová čím dál víc agresivněji. Reklama se přesouvá na různá místa a není možné ji vypnout. Vnucení nové verze je bohužel samozřejmostí a taky znefunkčněné staré verze nemožností připojit se na Skype server.
Jediná možnost je upravit *.EXE přes hexadecimal editor (např. WinHex) - Disable Skype’s forced updates http://www.tersetechtips.com/disable-skype-forced- updates/
Nutné je programu odříznout možnost kontrolovat verzi a načítat reklamu.
Zvládnete to někdo aplikovat na novější verze podle návodu na odkazu?

Postup řešení pro starou verzi Skype 3.6.0.248:
1. Open Skype.exe in HxD hexeditor, goto address 09323AB (CTRL+G)
2. replace next 10 bites with 90 (NOP)
so replace B8 01 00 00 00 E8 F7 12 FB FF with 90 90 90 90 90 90 90 90 90 90
3. Save Skype.exe
4. Done … run Skype.exe and all upgrades al absolutely disabled
This is for 3.6.0.248 version of Skype

Od verze 4 je úmyslně potlačován chat a upřednostňováno volání a videohovory. Skype používám na chat (soukr. i hromadný), video sporadicky a volání vůbec. Jednu zkušenost s vyšší verzí, než 3.8 tu výstižně popsala merlouska

No, ja mam treba takovouhle zkusenost.. absolvovala jsem male skolenicko ohledne funkcnosti jednoho systemu, vypadalo to tak, ze dotycny pres skype nasdilel svou plochu a komentoval mi to (psanim, jinak to u me nejde).. on mel velky monitor, ja notebook s rozlisenim 1280x800. Takze 2 problemy:
1. kdyz jsem mela kombinaci jeho obrazovka + text, nebyla jeho obrazovka prakticky vubec citelna. Ale hlavne, ze po stranach byla spousta prazdneho cerneho mista, zejo....

V kombinaci text+video to vypadá ve 3.x takto
[http://pc.poradna.net/file/view/19701-skype-3-5-vi deo-chat-555-png]

Skype 6 text+video
[http://pc.poradna.net/file/view/19702-skype-6-vide o-nad-textem-555-png]

A to je pouze jedna z mnoha věcí

Je. Zrusili v ni muj oblibeny smajlik (fubar) :-D

Ale jinak uz jsem asi pred pul rokem taky presla z 3.8 na aktualni verzi a zvykla jsem si.. i reklamy se mi podarilo zakazat, takze aktualne spokojenost..

Inac to skype home sa da v nastaveniach zakazat, a potom ho uz nikdy nezobrazi (ani po update), mam tusim nastavene v nastaveniach minimalne zobrazenie, to je len okno so zoznamom ludi, nic viac. Hned po starte. Mozno tam je nejaka mini reklama nikdy som si ju nevsimol (uz ale skype ani moc nepouzivam)

Krato zdravim, u mne se ted situace opakuje akorát při samovolůném UPG z verze 7.5 na 8.x .

fakt mám chut najít v praze vývojáře MSFT pro skype a jít tjim rozdsekat tlamu.

Prosím poradte mi pokud byste byl tak laskav, jak zamezit upgradum ? tedy pokud se vám to podarilo nějak vyresit. Mám porád W7 a ne ty sračky WX.

Děkuji Vám apřeju klidne svatky.

Ondřej H.

Ano, téma je staré. Mělo by se aktualizovat, protože poslední verze je děs a hrůza. Na př. se mi v seznamu kontaktů objevují lidé, které jsem nikdy nekontaktoval. Když se je snažím zablokovat, přibývají další a další. Prostě se neznámé kontakty přidávají "automaticky".