Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna SSD za HD

Zdravím,
mám notebook HP ProBook 6560b a chtěl bych místo stávajícího 500GB HDD dát 128GB SSD. Je takováto výměna možná? Je lepší to nechat na odborný servis nebo instalaci zvládnu sám?
Jak je to se zárukou? Samozřejmě nechci, abych ji svým zákrokem porušil.
Děkuji za info.

Tak už nastala situace výměny a měl bych dotaz, který z SSD disků si vybrat:
Zde je velká nabídka 120GB disků - od Kingstonu jich je tam ale vcelku hodně a nějak si nemohu všimnout těch největších rozdílů mezi nimi - např. rozdíl mezi Upgrade kitem a Desktop kitem?
Nebo co takovýto SSD?

Starý klasický HDD bych vložil do nějakého rámečku. Dá se to považovat za rozumné řešení? Externí box je napájen přes USB i externě a je připojitelný přes USB 2.0 a eSATA.

Děkuji za rady a připomínky.

Nebo dát starý disk místo DVD mechaniky notebookblog.cz.
Rámeček koupit tento dx.com, pokud má DVD mechanika IDE konektor a disk SATA konektor nebo tento dx.com, pokud má mechanika SATA konektor a disk SATA konektor.
Já jsem to takto udělal a jsem spokojen. DVD mechaniku jsem umístil do externího boxu dx.com s IDE konektorem, protože moje DVD mechanika měla IDE konektor. Pro SATA konektor by to byl tento externí box dx.com.

Nene HP je velkorysy.

Tak to já mám opačnou, poměrně čerstvou zkušenost. Reklamoval jsem dva zdroje pro ProBook a servis mi je vrátil s tím, že potřebuje i ty NTB. To mě dost nasralo.
Ty jsem jim samozřejmě neposlal. Poslal jsem jim zdroje zpátky a vzkaz, že příští notebooky (a asi i servery) koupím od DELLu.

Tak treba ty zdroje zmerili a otestovali a zdaly se jim OK.
Musis se pokusit vcitit. Proc menit 2x zdroj, kdyz je po testech ok ?
Jsou to naklady navic. A pro statistiku (na kterou hledi vysoky HP manager) pouzitych nahradnich dilu je to velmi dobre : 2x oprava (diagnostika) bez pouziti nahradniho dilu.

rozdíl mezi Upgrade kitem a Desktop kitem?

Pokud jsem si všiml, tak balení nazvané (obecně) "Upgrade kit" většinou obsahuje navíc oproti "Desktop kitu" (tedy mimo klonovací software, redukci pro montáž 2.5“ disku do 3,5“ pozice, SATA datový kabel, potřebné šroubky) 2.5“ externí box s USB kabelem. Lépe ovšem zkontrolovat u konkrétního výrobce a produktu.

Crucial M4 je velmi povedený kousek (v současnosti jeden z vůbec nejpovedenějších, dalo by se říci "hitovka"), tímto výběrem v podstatě nelze nic pokazit. Při výběru SSD do notebooku bych jen drobet upřednostnil (především s ohledem na nízkou spotřebu za všech okolností) Samsungy 830/840 Series (ale jde spíše jen o můj osobní tip/o mého favorita do notebooku).

Takže pokud bych si nevybral možnost instalace druhého HDD místo mechaniky, řešením by byl "Upgrade kit", abych mohl dát HDD do externího boxu. Je to tedy tak?

Oproti tomu Kingstonu, je ten Crucial opravdu tak "dobrý", že se vyplatí investovat?

Jak bylo zmíněno, externí box pro stávající HDD můžeš zakoupit i zvlášť (ne vždy má smysl zakupovat nějaký "upgrade kit", pokud za to nestojí samotný disk).

Kingston SSDNow V200 versus Crucial M4: neváhal bych, Crucial M4 je jasná volba, o tom žádná. (Mimochodem - V200 120 GB, krom toho, že je skutečně pomalý, má také relativně vysokou spotřebu bez zátěže - např. v Computeru 2011/24 mu naměřili dokonce 1,61 W, pro srovnání Crucial M4 měl 0,36 W. V desktopu by s tím samozřejmě nebyl problém, ovšem u notebooku - s ohledem na výdrž baterie, je dobré tuto skutečnost vzít v potaz.)

Jeste se zeptam, jak by to bylo s instalaci systemu? Musim nainstalovat novy, cisty? Mam bitovou kopii stavajiciho systemu, lze ji nejak prenest? A pry kdyz prejdu na SSD, je potreba to operacnimu systemu sdelit, ze to je SSD a ne HDD, nejak kvuli opakovanym zapisum.
Dekuji