Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vir na Skype !!

Ahoj potřeboval bych poradit dneska mi jeden kluk poslal na skype tuto větu a odkaz k tomu : hej je to vase skype profil fotku? IJCnv Otevřel sem to a hned mi bylo jasné že je to vir tak mi to samo odeslalo taky tuhletu větu jako spam všem lidem na skype . Tak sem spustil protivirový test všechno se vymyzalo ale tu větu mi to po nějakou dobu rozeslalo všem kontaknům zase .. Měl by někdo nějakej nápad jak se toho zbavit díky za odpoěď.

1. Skype je pouze přenašeč! Zkracovače url používá k zamaskování "nekalostí" i Temná síla!
2. Odkaz vede na soubor: "skype_02102012_image.zip" na serveru "holsterhausen53.de" (pravděpodobně odstraněn), Skype opravdu nemůže za to, že bez rozmyslu klepnete na cokoliv. unshort.me

Jak je systém kompromitován, to lze na dálku těžko posoudit...

Pozn.: Je podivné, že v programu tento pořad není...

Prostě sem spustil antivirák všechno sem odstranil ale jedna věc tam zůstala nevim co to je ale je to nějaky FreeStudioMasenger takže to stim asi nemá nic společného.Mno a stejnak mi to za chvíli udělalo ten spam znova. :(

Když odpovídáš na něčí dotaz tak klikni na příslušný odkaz odpovědět.
Dále nepíšeš jaký máš OS a jaký antivir jsi na to použil.
Dále nepíšeš konfiguraci skenu (rychlý, důkladný, ...).
Dále nepíšeš, zdali scen běžel v běžném režimu a nebo ve stavu nouze (stav nouze OS).

Uf. Tady bych asi doporučil odvšivení v servisu a předtím zazálohování uživatelských dat.
Byl jste tázán jak jste to prováděl, pochopte, že odtud na váš monitor moc lidí nedohlédne a bylo by to náročné i pro evoluční jedince ve formě poddruhu Frikulína 21. století. Víte aspoň jaký antivirus používáte? A jaký operační systém a s jakými právy k systému jako uživatel pracujete (předpoklad plných práv)?

vim co s tim mejm kamaradum se to stalo taky. Resi se to tim zpusobem, ze v nastaveni skypu zmnenis co to muze pouzivat na nic a projdi si %appdata% roamning temp a tam by to melo bejt jestli to neviresi problem napis ja tento navod zpodrobnim

Expert users -- and only expert users -- who know what they're doing can also remove the worm manually.

1. Restart the PC in safe mode
2. Run regedit
3. Go to HKLM/software/microsoft/windows/currentversion/run once find entry with mshtmldat32.exe. Delete this entry.
4. Go to Windows\System32 directory and delete following files: wndrivs32.exe, mshtmldat32.exe, winlgcvers.exe, sdrivew32.exe
5. Go to windows/system32/drivers/etc
6. Find file hosts
7. Open it with notepad, ctrl+a and delete all entries (this will resume your antivirus updates), save, close.
8. Restart the PC.

Wishing you a virus-free week.

ja som bol dnes na pokeci a aj tam posielaju pravdepodobne ten skurveny skypovy virus ma takuto podobu goo.gl/Q62VM je to skypovy virus aj som nan klikol da sa to odstranit antivirusom Avast PRO Antivirus 2013 v8.0.1482??????