Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Zdroj - jaký vybrat pro moji sestavu?

Dobrý den poradno,jsem na váškách s výběrem pc zdroje a potřeboval bych prosím od vás pomoci.
Moje sestava
Zdroj 350 W
Procesor AMD Athlon IIX2 270 (3,4 Ghz)(http://www.alza.cz/amd-athlon-ii-x2-270-d243886.ht m)
Ram 4 GB
Grafická karta GT 520(Asus) 1 GB
Windows 7 (64bit)
Základní desku přesně neznám.PC je starý něco málo přes 1 rok od Mironetu,který se bohužel už neprodává takže základovku nezjistím já lajk,ani v everestu jsem nenašel pojmenování nebo něco podobného.

K PROBLÉMU - Chtěl bych si koupit tuhle grafickou kartu http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Se arch=GIGABYTE+R657OC-1GI&SearchType=1&SearchSubmit =1
Ale požaduje zdroj 400 Watů,tím pádem potřebuji lepší zdroj ve finančním rozmezí 500-600Kč +- Kamarád mi poradil že potřebuji na grafiku 400 watovej zdroj.Pro přečtení tohoto článku http://www.pcporadenstvi.cz/jaky-vybrat-zdroj-do-p c jsem zistil že musím přičíst potřebu watovou pro procesor což podle uvedené stránky na alze je spotřeba 65 watu,tím pádem to je cca 465 watové vytížení.Na uvedené stránce je příklad když grafika a procak má spotřebu 300 watu nejlepší je 450 w zdroj,tím padem já bych potřeboval 465+150 což je +- 600 watu,a proto jsem na váškách,ani omylem nenajdu 600 watový zdroj za 500-600Kč +-,našel jsem pouze 500 W zdroj který stojí 660 kč (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V4000RK2)Ale to stále není dostatečné aby zdroj nebyl vytížen na maximum tím pádem se mu prodlouží životnost jak jemu tak všemu ve vnitř(teoreticky)Ve článku je i zminované že zdroj pod 1500 kč a to 500 watový je prostě šméčko.

Prosím o radu právě vás protože víc hlav víc ví než 1 článek od 1 člověka.Ptám se jestli je tomu tak,jestli je článek pravdivý.Ptám se protože se mi to moc nezdý když mám já osobně 350 W zdroj grafiku 300 W a procesor 65 ,to je víc jak celí zdroj ,u kamaráda je to naopak on má menší zdroj(W) než grafická spotřeba ve Watech.Uš jsem mu psal at volá 150 :D nebo at koupí nový zdroj.Je blbe někomu radit když tomu nerozumím a proto potřebuji vaší radu ,vysvětlení a možnosti.Dík moc za váš čas.

Změna předmětu, původně: PC Zdroj (host)

Mícháš víc věcí dohromady.
Potřeba 400W zdroje je uváděna proto, že už se počítá i se zbytkem PC. Věř tomu, co píše Wikan.
Výrobci grafických karet se bohužel musí sichrovat proti výrobcům šmejdských zdrojů, proto tak těžce předimenzovávají svá doporučení.
Plus samozřejmě nemohou vědět, jestli máš úsporný CPU nebo pažravého sviňáka.

Dej sem značku svého zdroje a uvidíme, jestli vůbec musíš zdroj měnit.

Hlavně to napiš pomalu, přečti si to po sobě a rozsviť si na to.

Ten článek na pcporadenství je docela síla. Smršť lží a nesmyslů. Namátkou:

Zdroj musí totiž dodávat napětí a proud. Ale ani sebelepší zdroj nedovede pod hranicí 20% zátěže poskytovat čisté, tzv. nezvlněné napětí a stabilní proud. Vliv to pak má na stabilitu sestavy, která bude zamrzat a restartovat, když bude náhodou napětí nižší, a nebo se bude rapidně poškozovat a přehřívat, když bude napětí vyšší.

obecně se dá říct, že zdroje s výkonem 500W a cenou do 1500 CZK jsou prostě šmejdy

Myslím si že grafika s požadavkem na zdroj 400 W by mohla jít s 350 W zdrojem.Samotná grafická karta má Max. spotřeba (TDP)44 W + můj procesor se spotřebou 65 W dává dohromady s grafikou 44+65=109 W
109 W by mělo být přibližně 60% spotřeby sestavy ----> 100% vytížení je +- 180 W.
Volba nechat 350 W zdroj v pc je podle mého správná.Co myslíte ?

Ten můj zdroj (http://www.alza.cz/fortron-ax350-60apn-350w-d12640 3.htm) je za +-750 kč Já uvažuji o koupě lepšího zdroje než mám ted,aby vydržel,jenže do toho chci vrazit maximálně +-600Kč.Ptám se jestli za tu cenu koupím lepší zdroj než mám ted i když mám dražší než bych koupil.Také jsem četl,že jedině zdroj s PFC:aktivní.Zdroje za +-600 kč jsem našel jen s pasivním PFC.Pokud můžu koupit lepší zdroj než mám ted za mín,tak se ptám na návrhy.