Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem znovu-instalace windows 8 ? nevim jak na to

Zdravim, mam asus zenbook( tedy ultrabook bez mechaniky ). Vcera jsem vyuzil zvyhodnene nabidky nakupu windows 8 za 15eur, nainstaloval jsem ji bohuzel s moznosti zanechat veskere nastaveni a soubory ze starych win7.A je dle meho kamen urazu.
Windows 8 jsou pomale ( neni mozne, aby se system od zapnuti notebooku nacital 4minuty, a az pak byl pripraven jaks taks k pouziti ).
Nicmene o co se mi jedna, jde mi o to, nainstalovat windows 8 na novo, s moznosti vyberu nove instalace bez zachovani starych windows nastaveni a souboru, jak je psano ve windows asistentu.

Takze muj dotaz zni, jak mam nyni postupovat ? Pripadne jak je to s recovery notebooku, kdyz jsem nainstaloval win8 ? pokud najedu do recovery a dam vratit system do tovarniho nastaveni, vrati se system do win 7 a pak znovu updatnou na win 8 ? Nebo se instalaci prepsalo i recovery a mam tam jiz nyni win8 ?

Ultrabook mam bez mechaniky, takze neni moznost vypalit nejaky obraz na dvd.

diky za rady
Změna kategorie, původně: Software (karel)

asus podporuje a na jejich web.strankach doporuucuji na win8, alespon podle toho co tam maji napsane, muj model by nemel mit problem.

Rovnez ovladace jdou stahnout ve verzi pro windows 8 - to take moc nechapu, ovladace mam stahovat znovu na win8? nebo to windows updater udelal za me ?

Vložíš do mechaniky systémové CD/DVD (bootovateľné-to znamená, že sa z neho dá načítať systém)
V Boot menu BIOSu máš nastaviť CD-ROM ,F10, YES, Reštart
Keď sa objaví Press any key boot from DVD, bacneš prackou po klávesnici a začne Inštalácia. AK sa tak nestane, niečo z toho vyššie si vynechal.

...Je mi 15 a nechapu co je to nabootujes :)...
...nejsem nakej pocitacovej rebornik...

Tak to chce někoho, kdo je schopen aspoň podle obrázků a minimálního textu nabootovat z instalačního média! Ani typové značení notebooku nejste schopen napsat, nebo snad i vyfotografovat. Zda na tom disku jsou nějaká uživatelská data, která volají úpěnlivě po zálohování, to tu také nikdo neví. Jediné řešení vašeho diletantského zásahu je aspoň trošku znalá osoba. To se asi u vás ve třídě nenajde, že? Snad to není taťkův notebook, to by byly šunky malované...

Aha, vy jste ještě ke všemu neslušný hoch, který ani neví jak se jmenuje. Jako v tom druhém vláknu o tom samém: "Povolat povolaného, nebo odnést do servisu!"

Ta DVD mechanika funguje? Idealne by bolo skusit nabootovat ubuntu z USB sticku apod a tam otestovat ci ta mechanika to DVD vobec precita.
Je to DVD mechanika a ne len CD mechanika? (je to na tom napisane na dvierkach).

V boot menu (mackat nejake F11 alebo F12 alebo F10 apod pise to na obrazovku) su uvedene presne jake polozky?

Nemas nahodou UEFI BIOS? Skusil si vypnut secure boot, uefi boot, fast boot, quick boot, apod v BIOSe?

P.S. to DVD si kupil kde?

A skusat treba aj po restarte (ak Win vobec nebezi tak do Biosu po save&exit), nielen po zapnuti PC. Po zapnuti moze mechanike trvat moc dlho kym nacita DVD, a BIOS enmusi cakat (preto to vypinanie quickbootov apod, alebo zmacknutim spravnej klavesy vliezt do bootmenu a najprv pockat kym mechanika sa poriadne roztoci a az potom zvolit to DVD)

Ale prdlajs.
DVD uz tam maj vlozene. restartuj PC. zmackni klavesu pre boot menu a musi sa objavit boot menu s nejakymi polozkami. Ked sa neobjavi tak nemackas spravnu klavesu alebo ju mackas moc neskoro

A ty mas cakat kym sa DVD roztoci, a este potom par sekund, a az potom potvrdit polozku s tym DVD (a zaujima ma aj ci tam neni polozka UEFI a neUEFI pre DVD)

Výraz "Zenbook" znamená u Asusu produktovou řadu ultrabooků, není to ovšem přesné typové značení, které se nejspíše vyskytuje na "zádech" přístroje a dá se dokonce i vyfotografovat. Dále to postrádá optickou mechaniku a nikdo netuší, co jste k tomu připojil a zda je to vůbec funkční. Jestli jsou na disku nějaká data, která je potřeba zálohovat, to jste také nedovedl odpovědět.
Podle přesného typu lze dokonce určit, zda výrobce dodává ovladače pro daný typ a os.