Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hučení PC

Dobrý den,
existuje nějaký zaručený způsob jak poznat co mi v PC hučí? Hučení je jenom při nějaké operaci na PC ( např. puštění filmu, hry a při dlouhém používání, po vypnutí filmu zase přestane ).
Když jsem poslouchal u otevřeného caseu tak stejně prd poznám protože je to vše nacpané u sebe.
Přikládám foto. Tipuju to na chladič procesoru ale nemám jistotu.
Děkuji

Ono to sice může být způsobené některým z ventilátorů, ale hledej volnější části na bedně (většinou vepředu v oblasti disků a mechaniky). Ty záslepky jsou někdy trochu volné a při zátěži ventilátoru se rozkmitají. Taky pracují - vliv tepla - a můžou se uvolnit v závislosti na zátěži PC. Zlomyslnost je, že když sundáš bočnici, tak to utichne. :-)

Ona ta bužírka má výhodu v tom, že se s ní pozná zdroj jakéhokoliv hluku, ne jenom drnčící ventilátor. A jedním koncem se strčí skutečně do ucha a druhým koncem se čuchá. Ten lékařský nástroj má nevýhodu v tom, že jeho "čuchací" část je kovová. On takový zkrat na desce totiž dokáže nadělat divy.