Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém se změnou typu účtů.

Dobrý den nevěděl jsem přesně kam toto téma vložit ale k mému problému.Máme doma jeden počítač a na něm je více účtů.Problém je že i když nastavím účet administrátora na standardní účet i když jsem nastavil předtím jiného administrátora tak ten účet může dotyčný přepnout znovu na administrátora z toho samého účtu a tím pádem měnit hesla ostatním či si pohrávat s věcmi ostatních.Otázka zní: Jak přenést pravomoce administrátora na jiný účet aniž by někdo jiný mohl se sám vlastní pomocí přenastavit na administrátora.A ten dřívější účet by se stal normálním účtem bez možnosti přepnutí zpátky na admin.účet pokud ho nepřepne ten Nově zvolený administrátor a bez možnosti editace druhých účtů ? Děkuji za odpovědi a omlouvám se za takový citát :-D s Pozdravem Petr PS:můj systém je windows vista 32 bit

máš skutečně na mysli účet s názvem "administrator"? a to přejmenování je dobré k čemu?

já nic nepřejmenovával mimochodem WV Home premium
A

všechny ostatní účty jsou omezené?

a tady přichází

Problém je že i když nastavím účet administrátora na standardní účet i když jsem nastavil předtím jiného administrátora tak ten účet může dotyčný přepnout znovu na administrátora z toho samého účtu a tím pádem měnit hesla ostatním či si pohrávat s věcmi ostatních.

tudiž ano byly omezené, ale (teď už vyřešeno) stále se mohly sami přepnout na Typ admin.

účet administrator je zaheslovaný?

ano, jinak by mě to netrápilo

ještě jednou a pomalu:

já nic nepřejmenovával

potom účet s názvem "administrator" stále existuje, nezaheslovaný. na tom nic nemění, že ty o něm nevíš.

mimochodem WV Home premium

jistě, ty ho mají v normálním režimu vypnutý - proto jsem se ptal na verzi win.
ale funguje v nouzovém režimu.

a nepleť si pořád konktétního uživatele "administrator" s účty "pepíček", "lojza" nebo "big_boss", kteří taky mohou být správci = členové skupiny "administrators" (správci).

zbytek jen odmávnem:

účet administrator je zaheslovaný?
ano...

ne, zaheslovaný je pepíček, lojza, ...