Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nového notebooku

Dobrý večer. Rád bych si zakoupil nový notebook. Jelikož se příliš neorientuji v oblasti procesorů a grafických karet pro notebooky, rád bych se Vás na něco zeptal.

Uvažuji o koupi notebooku v cenové relaci kolem 15ti tisíc. Tento notebook bych chtěl používát mimo jiné i na hraní her. Uvažoval jsem nad grafickou kartou GEFORCE GTX630 - 640M. Jaký je Váš názor na tuto GPU?

Děkuji za odpověd.

Pokud Ti jde čistě o herní výkon, pak jasně vymezit rozdíl (výhodnost) mezi GT 630M a GT 635M není až tak jednoduché (situace se liší titul od titulu). Lze ovšem říci, že GT 640M ve spojení s HD displayem (nativní rozlišení 1366 x 768) je jakési "rozumné" (...) minimum pro nové (náročné) hry.

Ad konkrétní rozdíl GT 630M vs GT 635M: viz už Wikan.

Když to shrnu, vybíráš notebook do 15 tis. Výkon požaduješ s ohledem na nároky herního využití (a to je de facto určující). Tzn. - jdeš cíleně za co možná nejvýkonnější grafikou, k tomu dostatečným procesorem. Pomineme-li možnosti notebooku jako mobilního počítače (oproti desktopu a jeho možnostem chlazení ve velké skříni, z toho až několikráte delší životnost, výkonu komponent, které lze v budoucnu snadno upgradovat za výkonnější, nehledě na ergonomii apod.), pak "ideálním" základním řešením by byla konfigurace s alespoň GeForce GT 640M (v kombinaci s nativním rozlišením displaye 1366 x 768). Tady Tě ale bude limitovat cena, takže zbude vybrat mezi GT 630M/635M (popřípadě ekvivalentem od AMD). Procesor bych až tak neřešil (tedy např. i Core i3 bude muset stačit, respektive k těm grafikám bude v základu dostatečný).

Pokud bych vybíral s ohledem na Tvé záměry, raději už (než zmíněný PB EasyNote) o cca 500 Kč levnější konfiguraci Acer Aspire V3 (15") / E1 (14") za 12,9 tis. Kč, popřípadě dražší (či jiné).

Jakousi dostupnou alternativou k GeForce GT 630M je (v dané cenové) Radeon HD 7670M (ovšem výhodnost s ohledem na výkon ve hrách se opět liší titul od titulu).

Srovnej: http://www.notebookcheck.com/AMD-Radeon-HD-7670M.6 9480.0.html

Klidne i3, vzhledem ke grafice by se stejne ten i5 jenom flakal, ta GK ho nevytizi.

A s tim srotem Packard Bell si doufam delas srandu, to uz je snad lepsi i to MSI, ktere pomlouvam kudy chodim a v zivote uz bych to nechtel.

tak to je uplnej nesmysl.

dnes jsem tu na jeden PC daval odkaz, tak ti ho tu kopiruju

pokud ti z nejakeho duvodu jde o spotrebu, tak klidne procesor v te sestave nahrad timhle s 35W TDP a mas to jak notebook. Pritom o dost vykonejsi.

Jenom upozornuju, zze ani tohle neni nejaka herni sestava pro nejnovejsi hry na ultra detaily, to bys musel finacne prikapnout a hodit tam procesor i5 a gk 660Ti.