Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Schválení sestavy do 14000

Zdravím,
hardware jsem teď chvíli nesestavoval, tak se chci ujistit, že můj výmysl bude bez problémů.
Kamarád má 14 000 na počítač - čistě na bednu, ale musí se bezpodmínečně vejít do 14, jinak řečeno ani o korunu víc. Jediné zaměření budou hry, obrazovka se bude kupovat zvlášť, rozlišení přizpůsobíme možnostem. Klávesnice, myš a repro se bude kupovat zvlášť. Návrh jsem se snažil vyvážit mezi kvalitou a výkonem, co nejvíce výkonu za peníze, ale z kvalitních součástek.

Můj návrh je tohle, ale rád bych, aby ho někdo schválil. Počítač budeme stavět zítra, byly by tedy vhodné součástky, které je obchod schopný zítra dodat k osobnímu vyzvednutí v Holešovicích.

Cooler Master Elite 310 černo-stříbrná
Intel Core i3-3225
MSI ZH77A-G43
Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz CL9
MSI R7770-PMD1GD5
Corsair CX500 - to se chci ujistit, podle mého by měl stačit i CX430 a to by se potom dalo zbylých 623 korun vrazit třeba do grafiky.
Western Digital Blue 1000GB
XIGMATEK Loki
Samsung SH-224BB
Celkem to je 13 697,-, takže mám k dispozici ještě 303 korun.
Kdybych dal 430W Corsair, tak mi zbyde 623 korun a to už by se dalo něco vylepšit.

Za rady a připomínky budu vděčný. Nepište mi prosím, ať si vyberu z již uveřejněných sestav, tam jsem se už inspiroval.

To je ruzne podle potreby - pridani supportu novych CPU nebo oprava chyb, treba ja zminenou desku kupoval v listopadu a BIOS byl srpnovy, mezitim uz vysel novy v rijnu, takze jsem ho tam hned nahodil.

Corsair to nevyrabi a CX je lowend, nechavaji si to vyrabet vsude mozne a ikdyz to testuji, oni by si odpad typu Evolve nebo Eurocase nedovolili, ma to promenlivou kvalitu, Seasonic to vyrabi a kvalita je stabilni, proto je o neco jistejsi koupit ten.

Edit: Mam pocit, ze jsem cetl, ze jeden z partneru Corsairu je i Seasonic,teda to muze byt vyrobene u nich, ale dopredu to nevis. :-)

Někde jsem četl že můžeš vzít desku do servisu a oni ti to tam nahrají,nebo do čipu.Ten Corsair se mi líbí že má kabely ve svazku uspořádané navíc má v balení kabel a stahovací pásky+návod,no a ten Seasonic nemá vlastně nic jo chaos v kabeláži,ale to je nepodstatné.:-)

Procesor na výkon té karty stačí, jen hry které využívají skutečně čtyři jádra, tak tam bude i3 ztrácet oproti plnohodnotnému i5.
Rozdíl mezi SB - IB je tak 5% výkonu při stejné frekvenci, což v reálu, ne testech nepoznáš a navíc ten navržený SB jede na vyšší frekvenci.

jak to neziska? ten pseudo chladic na pametech je hezci. :-) ja bych vzal taky ty Corsairy, uz jen proto, ze diky tomu "obalu" se na ty pameti da hamtlat rukou, aniz bych se bal, ze je odpalim. :-)

Protector: No ja mam taky rad poradk ve skrini, ale prechodovy odpor diky odpojitelne kabelazi je prosty fakt, myslim, ze mnou navrhovany Enermax mel odpojitelnou kabelaz tez.

Potkan007: To je prave to, ze CX je zakladni rada, kdezto TX je vyssi rada. To ze to odeslo po roce a pul muze byt nahoda, kadopadne ale neni duvod brat CX, kdyz za stejnou cenu jsou Seasonicy. S piskanim je to tezky, ja mel takhle Thermaltake a taky to piskalo a jeste v zaruce odesel, nastesti mi to nedokazali vyreklamovat do 30 dnu, takze ted mam Chiefteca a chrochtam blahem. ;-)

Paměti určitě Kingstony, nikdy s nima nebyl problém.
Mimochodem děkuju, že jste mi rozmluvili ten Corsair zdroj. Sám mám Corsairy za slušné, ve svém počítači mám GS600, v druhém TX750. Byl jsem u kamaráda, nešel mu zapnout počítač s CX500 a pískal zdroj. Vzal jsem s sebou stoletej EuroCase a s ním počítač naběhnul, takže mu po roce a půl odešel Corsair.

ano, kdo chce psa bít, tak si takovou otřesnou plečku koupí.

Ale klidně si to kup, někdy je třeba na pár exotech předvést nesmyslnost nákupů tescosraček.

Kdyby tě zajímalo PROČ, tak:

1. nízký výkon CPU
2. nízký výkon integrované GPU
3. "zelený" a pomalý HDD (ale je toho na 2TB, tedy MOC!, a na to spořivý čecháček slyší). Buď je tam WD Blue, nebo WD s technologií Intellipower, oba tam být nemůžou.
4. Win8 - tfujtajxl

Tak nakonec to dopadlo takhle, zkusit Enermax mě prostě moc lákalo, mám zdroje Corsair a Seasonic, Enermax znám jenom z doslechu. A obyčejnou CD/DVD mechaniku LG jsem neviděl v Alze ani v Mironetu, který je cestou, mají od nich nejlevnější model za nějakých 1500. Docela mě to zarazilo. Jo a v Alze jsem viděl Genzera, pochodoval tam u výdeje a koukal na lidi, důvod jsem nepochopil.

Cooler Master Elite 310
Intel Core i3-3225
MSI ZH77A-G43
Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz CL9
MSI R7770-PMD1GD5
Enermax NAXN ENP450AGT 450W
Western Digital Blue 1000GB
Samsung SH-224BB
XIGMATEK Gaia

Odpoledne jsem to poskládal, počítač je tichý, kamarád nadšený, nic se nepřehřívá. Ideální stav, děkuju za pomoc.