Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows

Mám nový notebook a nenačítá se mi v biosu DVD instalace windows, i když mám primárně nastevené DVD mechaniku jako první v pořadí. Jde nějak zjistit, že se DVD načte?

Mám notebook LENOVO G580

Koupil jsem ho bez OP, protože doma windows 7. Problém je v tom, že mi to nechce nic načíst

načte se černá obrazovka s nápisem LENOVO a pak další obrazovka, kde nahoře je Loading FreeDOS a úplně dole je Enter new date

i když mám DVD s windows v mechanice, tak je tam pořád to stejné

zkoušek jsem ještě windows xp ale taky mi vůbec nic nenačetlo, klasicky by to mělo napsat, že mám zmáčknout libovolnou klávesu, ale je tam pořád ta stejná obrazovka, o které jsem psal. Fakt už nevím co s tím

tady je odkaz se stejným problémem, ale moc tomu nerozumím, můžete se prosím na to mrknout a poradit

http://pc.poradna.net/q/view/938077-instalace-win- insyde-h2o?page=r938083#r938083

Tak už jsem to vyřešil stačí dát legacy - legacy first a ještě změnit v configu že se nemá bootovat přes EFI nebo tak něak podobně. :)

co na tom nechapes ?

Já v configu nemám kde nastavit Legacy first:

vypadá to takto:

Boot
__________________________________________________ _______________
UEFI BOOT (ENABLE)

EFI

Boot DEVICE Priority
DVD
HDD
Network Boot: Atheros boot agent
__________________________________________________ _______________

No a co jsem po něm chtěl?

Got it working in the end, had to disable UEFI and put the SATA controller into compatible mode. After that the CD drive showed up in the boot menu. Would be nice if I could keep UEFI active but when I do it just boots straight to Win8 with no grub loader but that's a small annoyance.

Tak "jinak":

Funkce systému UEFI BIOS jsou podporovány pouze 64bitovými verzemi operačního systému
Windows 7 a Windows 8.
1. ...
2. Vyberte nabídku Startup.
3. Zvolte UEFI/Legacy Boot.
4. Vyberte jednu z následujících možností:
• Hodláte-li nainstalovat operační systém Windows 7 (32bitový), zvolte Legacy Only nebo Both.
• Hodláte-li nainstalovat operační systém Windows 7 (64bitový) v režimu Legacy, zvolte Legacy Only.
• Hodláte-li nainstalovat operační systém Windows 7 (64bitový) v režimu UEFI, zvolte UEFI Only.
5. Stiskněte klávesy Fn+F10.
6. Vložte instalační DVD operačního systému Windows 7 do jednotky DVD a restartujte počítač.