Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové PC do 35000,-

Dobrý den,
rád bych si koupil nový PC na hraní her. Moc tomu narozumím tak bych rád kdyby mě někdo nějáke navrhl. Nemám monitor takže jestli by jste do toho mohli započítat i Monitor. Cena by měla být do 35 tisíc korun. Děkuji
Změna předmětu, původně: Nové PC (karel)

A opět je z toho guláš, sestavíš to sám OS ukradneš.
Jaké další karty když pro jeden FullHD monitor nevyužiješ ani pořádně jednu a navíc o SLI víš tak akorát prd.
Přepálený zdroj a o té krabici raději ani psát nebudu.
(už mě to pomalu a jistě přestává bavit)

Zlaté oči, na 3D je potřeba úplně jiný typ monitoru s cenou od 6000.- výše.
V dotazu jsi ses ovšem o tom nezmínil ani písmenem a ni o použití více monitorů.
(je to jen další sen puboše který nemá představu o co vlastně kráčí a co to obnáší, jak HW tak finančně)

Na triSLI na ty desce zapomen, nemas tam do ceho vrazit treti kartu, nehlede na to, ze je to kravina. Jinak problem s nakupem druhe karty muze byt v tom ze jistotu fungovani SLI mas jen tehdy, pokud koupis dve stejne karty, takze pokud koupis ted jednu a nekdy v budoucnu druhou, tak se taky muze stat, ze ta uplne sama uz se prodavat nebude a pak je to trochu loterie, jestli to SLI rozjedes.

Ohledne zdroje, ten vybrany by mohl stacit i na SLI (dve ty GK), nicmene kdyz uz premyslis o zdroji v tyhle cenovy relaci, nechces tam nahodit radeji nejakeho Chiefteca nebo Enermaxe? (Nic proti vybranemu Corsairu, ale preci jenom, za ty penize muzes mit TOP model od tech dvou vyrobcu, jak pisu.)

no nevýhoda velociraptora je vysoká cena za plotnovej disk a ve srovnání s SSD pomalost
výhoda baracudy je nesrovnatelný poměr GB/Kč což ocení ti kteří preferují kapacitu nebo nemají peníze na dva disky
a výhoda SSD je rychlost a tichý chod urban legends o nespolehlivosti neberu v potaz protože se týkají konkrétních typů které už se většinou neprodávají nebo problematických kusů
nevidím jediný důvod proč vyhazovat 2000 za 250GB HDD

Hezounké...

urban legends o nespolehlivosti neberu v potaz protože se týkají konkrétních typů které už se většinou neprodávají nebo problematických kusů

V tom případě považuji za krajně nespolehlivé všechny SSD. Čím menší litografie, tím menší životnost a obskurnosti ohledně různých pokusů rovnoměrně rozprostřít zápisy na všechny buňky ubírají na výkonu.
Seagate nebo WD 7 200ot/min přibližně stejné.
WD VR v případě videa to může klidně "ukázat" i těm "zázračným" SSD a mimochodem, VR je spotřebou na úrovni ekoteroristických disků.
Rád bych viděl SSD 250GB za 2 000,-Kč...

no tak zaprvé je trošku rozdíl mezi pojmy nespolehlivost a nízká životnost
a za druhé kolik asi tak napíšeš denně na systémový disk dat? když budeš ten disk používat normálně běžně tak ti i při životnosti 3000 přepisů což jsou ty "horší" novější SSD vydrží 10 let rád bych viděl desetiletýho velociraptora:-D
SSD nejsou zázračné je to nová technologie má své mouchy ale ve srovnání s velociraptorem jsou to mušky
podotýkám že vůbec nic nemám proti normálnímu HDD a spotřeba mě nezajímá ve srovnání s GPU a CPU jsou to směšná čísla
když HDD tak na data a tedy baracudu nebo klidně i zelenej WD když rychlost tak SSD koupě velociraptora nemá žádné logické opodstatnění

VR je a asi dlouho zůstane jako systémový nejspolehlivějším řešením a to pro svoji rychlost o proti klasice a chcíplým zeleným.
Spolehlivostí, kapacitou a cenou o proti SSD.
(když zdechne SSD už z něj nic nedostaneš, pokud VR máš 90% šanci data vytahat)
A nyní o té logice -
SSD a "nová" technologie je sice 3-4 už používaná, leč stále ne a ne spolehlivá a to přes veškerou snahu i reklamu. To jasně dokazují neustálé nové generace SSD a cena.
(z pěti použitých SSD se ani jeden nedožil ve zdraví dvou let a na další reklamace nemám náladu, na rozdíl od VR)
Nikdo ti nebrání dělat výrobcům SSD testera, ale nepomlouvej/nezatracuj něco(VR)o čem mnoho nevíš z osobních zkušeností.

já nikomu testera nedělám SSD v počítači nemám prostě protože se mi zdá stále drahý vzhledem ke kapacitě na druhou stranu si stojím za tím že velociraptor jako systémový disk je drahý nesmysl který "pomalost" normálního HDD vyřeší jen málo za to ale cenový nárust oproti normálnímu HDD je velmi výrazný
je to prostě z mého pohledu kočkopes který má špatné stránky obou (ssd-cenu, HDD hlučnost a "pomalost") a nepřináší vzhledem k příplatku téměř žádná vylepšení
navác bych nerad měl v počítači něco takového:
watch
nebo lépe řečeno bych to strávil u disku který by kromě o něco větší rychlosti měl i velkou kapacitu
takže znovu opakuji kdybych nutně potřeboval rychlý disk beru jedině SSD když budu preferovat kapacitu nebo spolehlivost koupím baracudu 7200 otáček nebo na data i zelenej WD kterej je sice ještě pomalejší ale za to téměř není slyšet

PS: zajímalo by mě jak čistě amatérsky bez nutnosti platit specializované firmě nebo něco drahého dokupovat vytáhnout data ze chcíplého HDD ne že bych se chtěl vytahovat že to nejde ale jeden takový mám doma

Takže jste pouze předvádějící se frikulín, který má potřebu se o svých "znalostech" a "zkušenostech" podělit s neznalými a tápajícími převážně starci.
Jo, a to se vyrábí i takové "nesmysly", to je, co?

Pokud odejde do věčnosti řadič SSD, pak data jsou obvykle zaručeně v cloudu, pardon, v čoudu, ale to byste musel aspoň rámcově tušit, jak co funguje...

Srandovní video, pokud je to ze sestavy ultra tiché pak nechápu proč není ten disk v rámečku.
Pokud z normální herní sestavy, tak kde je zvuk chladičů CPU, GPU a přídavných točáku bedny.
Vrazit mikrofon k disku v otevřené krabici a uvádět to jako argument o hlučnosti je na palici.
(mimo sem tam klepání hlaviček nic neslyším a to mám bednu metr a půl od sebe)

to by musel být na hlavu padlý.

8 pomalých jader - k čemu?
16GB RAM - k čemu?
2GB grafika - odkdy se měří výkon grafiky velikostí osazené RAM?

Rozhodně bych doporučil věnovat se samostudiu a až teprve POTOM zkoušet radit.

tady se nekdo snazi radit a vi o tom uplne H*vno. musim uznat ze ty si prave jeden z tech lidi kteri se nechaji oskubat zrovna na te velikosti pameti VRAM

No vidíš, a já si myslím, že herní PC za +/- 30 tisíc (bez monitoru a OS) je tak akorát. Před x lety to bylo ještě výrazně více. Vůbec to nesouvisí s tím, kolik je ochoten/schopen člověk za PC dát - je to prostě jakási hranice, kdy se dají hry (v rozumném rozlišení) hrát bez kompromisů a sestava má šanci pár let vydržet. Poslední roky naštěstí nároky her zdaleka nerostou tak rychle, jako třeba před deseti lety.

Ano, některé dražší věci na výkon sestavy přímý vliv nemají (skříň, chladiče, zdroj), dá se na tom pár tisíc ušetřit. Osobně bych to ale nedělal; kvalitní skříň a zdroj jsou základem bezproblémového chodu komponent.