Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrť

Ahojte.
Mám problém s BSOD. Od noveho roku som mal cca 5x. Raz nastala keď som zipoval DVD, 3x keď som graboval DVD na avi ( vždy po 2-3 minútach) a dnes 2x pri normálnej práci s PC.
Spustil som záťažový test, prebehol v poriadku. Takže v hardwari to asi nebude. Pred pár dňami som mal vírus "Polícia SR", ale ten som odstránil cez bod obnovy, PC je vyčistený cez 5 programov.
Prikladám zložku Minidump.

Mám Windows XP.
Vďaka.

Skúsil som ten winsockfix. Spustil som DVDfab (pri ktorom mi stále padol system) a vyzerá že to pomohlo. Zatiaľ nie je BSOD. Veľká vďaka. Môže byť, že vírus spred týždňa mi niečo dobabral, hoci som vrátil bod obnovy.
Ešte pred použitím programu winsockfix som otestoval RAM a neviem čo si mam myslieť.
Testoval som memtest 4
1. test sa zasekol po pár minutach s tým že sa ukázalo na polovici obrazovky červené pole.
2. test mi vypísal errors ale po 2 minutach sa PC samo reštartovalo.
3. test mi vypísal 30 000 errors a po celej obrazovke bežali znaky, pričom test pokračoval. Tak som reštartol PC a 4. test som spustil inú verziu memtest 3.50. Ten mi po hodine neukazal žiadnu chybu.
Tak som spustil zasa memtest 4, no tentoraz mi nenašiel ani jednu chybu. Test trval hodinu.
Spustil som ešte na pol hodiny memtest 4, žiadna chyba.

Ahojte.
Tešil som sa zbytočne. Teraz BSOD nastane niekedy už pár minút po zapnutí PC, pri bežnom surfovaní. Prípadne PC pri 1. zapnutí ani nedokončí bootovanie a reštartne sa. Tak ako dnes. Myslíte, že tie problémy môžu byť spôsobené následkom vírusu čo som mal? Vírus som mal 29.12. a prvý BSOD som mal 2.1.
Tiež ma zaujíma, či aj nedokončené bootovanie môže byť spôsobené tými následkami (nejakými zmenami v OS, registroch po viruse).
Ak je teoretická možnosť toho, tak preinštalujem OS.

Tu je výpis posledneho BSOD z whocrashed:

On Fri 11.1.2013 10:47:05 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\WINDOWS\memory.dmp
This was probably caused by the following module: Unknown (0xFFFFFFFF80502F10)
Bugcheck code: 0xA (0x16, 0x1C, 0x0, 0xFFFFFFFF80502F10)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

"IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" obvykle znamená vadný ovladač ... Bugcheck code: 0xA
ten tvůj výpis je nějaký krátký, z toho nejde poznat nic.
takže buď se na to znovu podíváš nirsoft bsod viewerem, nebo projdeš v prohlížeči událostí, s čím se ti tam od restartu po 29.12. začaly objevovat chyby.
u toho memtestu jsem navrhoval test jednotlivých ram modulů zvlášť, neodpověděl jsi.

Pred pár dňami som mal vírus "Polícia SR", ale ten som odstránil cez bod obnovy, PC je vyčistený cez 5 programov.

"odinstalace" přes bod obnovy - nic moc.
windows, doničené potom 5 "čistícími" programy, které se teď projevuje bsod - to si skoro říká o zformátování.

obnova systému bez nové instalace je možná buď z příkazového řádku:

sfc /scannow

nebo spuštěním opravné instalace po nabootování z cd.

Poobede som pozeral DVD, po hodine mi zamrzol PC, musel som reštartovať. Následne mi nešiel zapnúť PC. Reštartoval a zapínal som cca 15-20x, bez výsledku. Nenabootoval ani BIOS, ani vložené CD s memtestom. Tak som vybral jednu RAM a skúšam tie testy.
Myslím, že aj keď niektoré BSOD môžu spôsobovať ovládače, toto je už záležitosť hardwaru. Len zistiť v čom je chyba.
Tá obnova z príkazového riadku znamená to isté ako nová inštalácia? Prepíšu sa mi nanovo registre a zmažú sa mi nainštalované programy a dáta na C?

eštartoval a zapínal som cca 15-20x, bez výsledku.

puč si jiný zdroj.

- nová instalace znamená nová neaktualizovaná windows, ovladače, a hlavně opakované nastavení všeho znovu a novou instalaci všech programů.
- rychlejší obnova instalace (sfc /scannow, nebo oprava instalace z cd) je kompromis. přepíše to změněné soubory v systému a znovu je zaregistruje. aplikací v program files, nastavení a většiny ovladačů se to nedotkne.

ja mám tento istý problém... lenže mne vyskakuje niečo s windowskou... a to už bola 4x inštalovaná a book mám cca mesac...tiež mi niekedy reštartne aj 6x...potom mi skontroluje a opravy dsky a funguje deň možno dva... tiež neviem či ho brať na reklamáciu alebo čo..

ja mám tento istý problém... lenže mne vyskakuje niečo s windowskou

nemontuj se do cizího dotazu, když ti vyskakuje něco jiného.
zapož si vlastní téma, tam popiš co ti windows dělají za příkoří - chybová hláška, chyby v prohlížeči událostí, můžeš použít nirsoft bsod viewer.
ostatně když už ses tu vlepil, mohl jsi to číst výše, kdybys nebyl líný.

Otestoval som RAM cez memtest.
Prvú RAM som otestoval vo všetkých štyroch slotoch. Test bol v poriadku.
Druhú RAM som otestoval už iba v dvoch. Tiež v poriadku. Takže RAM by mali byť dobré.
Teraz mi PC ide zatiaľ dobre.
V čom môže byť príčina včerajšieho nenabootovania? Včera po zapnutí PC sa disky rozbehli, ventilátory takisto, kontrolka svietila, iba kontrolka DVD blikala a neobjavil sa žiadny obraz. Teda PC nenabootoval ani do screenu zákl. dosky. Zasekol sa úplne na začiatku.
Chcel by som otestovať HW. Aké testy by ste mi odporučili? Na HDD, zákl. dosku, grafiku (mám ju integrovanú), procesor, stabilitu PC.

nespolehlivý start po výpisu biosu - vede na vypůjčení jiného zdroje od souseda.
dále zkontrolovat/dorazit všechny napájecí a diskové konektory, molex-sata redukce.
stejně tak paměťové moduly ram, ty jsi ověřil prohazováním při memtestu.
moc víc toho v domácích podmínkách ověřit nejde, nikdo nemívá obdobné díly na výměnu.

ty paměťové moduly jsou stejný typ, není to nějaká směs?

nespolehlivý start po výpisu biosu - vede na vypůjčení jiného zdroje od souseda.

PC nenabootoval včera ani do BIOSu, ani nebootovalo vložené CD. Zdroj je kvalitný - Seasonic 430 W.
Mal si na mysli vytiahnuť a zasunúť všetky káble?
RAM mám kit 4 GB (2x2GB) Kingston.

Zatiaľ ide PC v pohode. Skúsil by som zaťažiť nejakými testami. Čo by si mi odporučil?

není co testovat, když ten krám na polovinu pokusů odmítá vůbec naběhnout.
a pokud běžel, memtest přežil, čili když už se to zapne, jakési činnosti je schopen.

Mal si na mysli vytiahnuť a zasunúť všetky káble?

jojo. někdy nejsou na doraz, nebo molex konektory mají volnější kulaté dutinky - proto zkontrolovat všechny napájecí a datové kabely.

ram moduly jsi několikrát zacvakal, ty budou ok. pro jistotu i grafiku že drží dobře - ale to by pípal bios.

zdroj je teoreticky kvalitní, prakticky se ti však nechce zapínat. takže si puč klidně i eurošrot, hlavně že půjde o jiný kus zdroje, a zkus ho.

Zdravím. Takmer po mesiaci mám znova problémy s mrznutím a BSOD.
Začalo to včera. Pri bootovaní mi zamrzol PC pri logu Windows XP, príp. aj skôr. Na 4. pokus nabootoval. Po spustení DVD z HDD asi po 15 minútach nastalo BSOD.
Dnes BSOD nastalo hneď po spustení PC.
BSODviewer neukazuje túto modrú smrť, ani v Minidump nie je. Ale program WhoCrashed zaznamenal. Včerajší BSOD nie je zaznamenaý nikde. WhoCrashed ho ukazoval, ale dnes tam nie je. Pamätám si len, chybu bad pool caller... c2....

Tu je dnešný výpis:

On Fri 8.2.2013 6:47:44 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\WINDOWS\memory.dmp
This was probably caused by the following module: Unknown ()
Bugcheck code: 0x4E (0x8F, 0x8E0BF, 0x8E0FF, 0x0)
Error: PFN_LIST_CORRUPT
Bug check description: This indicates that the page frame number (PFN) list is corrupted.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem. This might be a case of memory corruption. More often memory corruption happens because of software errors in buggy drivers, not because of faulty RAM modules.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: PFN_LIST_CORRUPT

tiež neviem či ho brať na reklamáciu alebo čo..

to vis, ze ano
Pokud je to v zaruce, servisaci maji vic zkusenosti nez ty.

problem si tady "nahlasil" 6.1., dnes je 8.2., 30dni uz uplynulo, uz jsi ho mohl mit davno
zpatky opraveny
Holt za blbost se plati...

Takže týždeň fungoval PC v pohode. Dnes po spustení DVDfab nastalo BSOD.
Pred týždňom som vyčistil PC od vírusov, našlo mi 2 infekcie. Neviem, či práve toto pomohlo tomu týždňovemu kľudu, ale asi nie. V stredu som inštaloval updaty od Microsoftu, inak žiadna nová inštalácia nebola.
Memtest prebehol v poriadku. Napadá vám niečo?. Vďaka.
Dnešné BSOD
[http://imgupload.sk/images/n/m/nmwivjxolb76t29koss i_thumb.jpg]

máš furt dokola problém se sítí. ani jsem se nedíval na ty desítky příspěvků nahoru, jen se mi při pohledu na bsod viewer cosi vybavuje.
nemusí to být nutně po virem napadených síťových knihovnách, ale spíš nějaká nekompatibilita driveru hw - podle těch hlášek integrovaného realteku.

kup si pci/pcie síťovku v krámě, 100mbit/gbit podle rychlosti tvé sítě, a pro jistotu - ať nemá chipset realtek. původní síťovku odeber ve správci zařízení a po restartu zakaž v biosu.

ale proč pád nastal po spuštění dvdfab, kromě toho že dvdfab byl warez a ty neustále sbíráš nějaké viry, to nevím.

Pred pár dňami som mal vírus "Polícia SR", ale ten som odstránil cez bod obnovy, PC je vyčistený cez 5 programov.

nechce se mi to celé číst: máš nově nainstalované windows, ovladače ve správném pořadí? (chipset základní desky, pak zbytek)

Čo sa týka siete, často mám problém s pomalým načítavaním stránok. Takisto sa mi napr. dlho otvára MS Word, Excel, niekedy aj pol minúty. Podobne je to aj s Power DVD. Žeby to bolo v HDD?

nemusí to být nutně po virem napadených síťových knihovnách, ale spíš nějaká nekompatibilita driveru hw - podle těch hlášek integrovaného realteku.

prečo ale som mal 2 roky PC bez problemu, ak je tam nejaka nekompatibilita...

Koľko stojí taká sieťovka? Mám 20/2 Mb rýchlosť pripojenia.

Windows mám od decembra. Inštalácia OS a driverov prebehla správne.

prečo ale som mal 2 roky PC bez problemu,

ze by to instaloval prodejce a instaloval to spravne ?

Windows mám od decembra.

ze by to instaloval majitel a instaloval to spatne ?

pokud máš lokální síť 100mbit (dáno režimem lan rozhraní domácího routeru), stačí nejlevnější síťovka.
ale nevím co si myslet o tvé instalaci driverů, když ti to padá na chybu ovladače realtek a "irql_not_less_or_equal"

ktoré mi drivery ponúkalo podľa dôležitosti.

takže ne podle správného pořadí.
formát, nainstalovat znovu, o pořadí driverů už jsi slyšel (16.02.2013 13:27)

této instalaci nevěřím.

router určuje rychlost lan sítě. ten tvůj je tajný. např.:

4x LAN port RJ45 10/ 100 Mb/s

pokud bys měl router s gigabitovou lan, nemělo by smysl volit náhradní 100mbit síťovku.

mě se takové bsod nestávají. nemívám zavirovaný systém, ovladače instaluju ve správném pořadí ručně, ne co mi cd nabídne.
přesto - co bych v takové chvíli dělal já:
- stáhnout od výrobce mb ovladač síťovky
- spustit odstraňovač skrytých zařízení:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

- v menu správce zařízení zobrazit "skryté", odebrat všechny síťovky realtek.
- restart, nainstalovat síťovku ze staženého ovladače.

Dnes sa pustím do ovládača sieťovky.
Ráno som mal zasa problémy s BSOD a tiež nejaký nový screen vyskočil.
BSOD:

On Mon 18.2.2013 10:14:48 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\WINDOWS\memory.dmp
This was probably caused by the following module: Unknown (0xFFFFFFFF80541855)
Bugcheck code: 0xA (0x402FC, 0xFF, 0x1, 0xFFFFFFFF80541855)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Po reštarte sa objavilo toto:
[http://imgupload.sk/images/y/w/ywjzhcth4bnd5dkwt6k s_thumb.jpg]

věčně ti vyskakují chyby související se sítí / se špatným driverem, přitom tuším po policejním viru máš přeinstalováno.
router má gigabit rozhraní, pro využití rychlé lan je lepší pci-e karta (vyšší průchodnost než pci).
pro vyhnutí se současnému koliznímu ovladači realtek:
pci model: http://www.alza.sk/gigabitova-sitova-karta-asus-nx 1101-d82691.htm
pci realtek, ale ne tvůj původní 8169: d-link-dge-528t-d79893.htm
pcie, stejný brouk jako dlink: tp-link-tg-3468-d309053.htm

i poté se může ukázat že chyba není v ovladači tvé původní síťovky. proto píšu - zkusit co můžeš, aspoň pučit na otestování.

aby se na monitoru vypisovaly jakési registry cpu, to je taky humus, proto jsem nedůvěřoval pamětem.
např. adata byly kdysi pověstné nutností zvednout napájení.

i přes zaklínání konečně správným pořadím při instalaci - věřím jen tomu co sám vidím.