Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrť

Ahojte.
Mám problém s BSOD. Od noveho roku som mal cca 5x. Raz nastala keď som zipoval DVD, 3x keď som graboval DVD na avi ( vždy po 2-3 minútach) a dnes 2x pri normálnej práci s PC.
Spustil som záťažový test, prebehol v poriadku. Takže v hardwari to asi nebude. Pred pár dňami som mal vírus "Polícia SR", ale ten som odstránil cez bod obnovy, PC je vyčistený cez 5 programov.
Prikladám zložku Minidump.

Mám Windows XP.
Vďaka.

Takže týždeň fungoval PC v pohode. Dnes po spustení DVDfab nastalo BSOD.
Pred týždňom som vyčistil PC od vírusov, našlo mi 2 infekcie. Neviem, či práve toto pomohlo tomu týždňovemu kľudu, ale asi nie. V stredu som inštaloval updaty od Microsoftu, inak žiadna nová inštalácia nebola.
Memtest prebehol v poriadku. Napadá vám niečo?. Vďaka.
Dnešné BSOD
[http://imgupload.sk/images/n/m/nmwivjxolb76t29koss i_thumb.jpg]

máš furt dokola problém se sítí. ani jsem se nedíval na ty desítky příspěvků nahoru, jen se mi při pohledu na bsod viewer cosi vybavuje.
nemusí to být nutně po virem napadených síťových knihovnách, ale spíš nějaká nekompatibilita driveru hw - podle těch hlášek integrovaného realteku.

kup si pci/pcie síťovku v krámě, 100mbit/gbit podle rychlosti tvé sítě, a pro jistotu - ať nemá chipset realtek. původní síťovku odeber ve správci zařízení a po restartu zakaž v biosu.

ale proč pád nastal po spuštění dvdfab, kromě toho že dvdfab byl warez a ty neustále sbíráš nějaké viry, to nevím.

Pred pár dňami som mal vírus "Polícia SR", ale ten som odstránil cez bod obnovy, PC je vyčistený cez 5 programov.

nechce se mi to celé číst: máš nově nainstalované windows, ovladače ve správném pořadí? (chipset základní desky, pak zbytek)

Čo sa týka siete, často mám problém s pomalým načítavaním stránok. Takisto sa mi napr. dlho otvára MS Word, Excel, niekedy aj pol minúty. Podobne je to aj s Power DVD. Žeby to bolo v HDD?

nemusí to být nutně po virem napadených síťových knihovnách, ale spíš nějaká nekompatibilita driveru hw - podle těch hlášek integrovaného realteku.

prečo ale som mal 2 roky PC bez problemu, ak je tam nejaka nekompatibilita...

Koľko stojí taká sieťovka? Mám 20/2 Mb rýchlosť pripojenia.

Windows mám od decembra. Inštalácia OS a driverov prebehla správne.

pokud máš lokální síť 100mbit (dáno režimem lan rozhraní domácího routeru), stačí nejlevnější síťovka.
ale nevím co si myslet o tvé instalaci driverů, když ti to padá na chybu ovladače realtek a "irql_not_less_or_equal"

ktoré mi drivery ponúkalo podľa dôležitosti.

takže ne podle správného pořadí.
formát, nainstalovat znovu, o pořadí driverů už jsi slyšel (16.02.2013 13:27)

této instalaci nevěřím.

router určuje rychlost lan sítě. ten tvůj je tajný. např.:

4x LAN port RJ45 10/ 100 Mb/s

pokud bys měl router s gigabitovou lan, nemělo by smysl volit náhradní 100mbit síťovku.

mě se takové bsod nestávají. nemívám zavirovaný systém, ovladače instaluju ve správném pořadí ručně, ne co mi cd nabídne.
přesto - co bych v takové chvíli dělal já:
- stáhnout od výrobce mb ovladač síťovky
- spustit odstraňovač skrytých zařízení:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

- v menu správce zařízení zobrazit "skryté", odebrat všechny síťovky realtek.
- restart, nainstalovat síťovku ze staženého ovladače.

Dnes sa pustím do ovládača sieťovky.
Ráno som mal zasa problémy s BSOD a tiež nejaký nový screen vyskočil.
BSOD:

On Mon 18.2.2013 10:14:48 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\WINDOWS\memory.dmp
This was probably caused by the following module: Unknown (0xFFFFFFFF80541855)
Bugcheck code: 0xA (0x402FC, 0xFF, 0x1, 0xFFFFFFFF80541855)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Po reštarte sa objavilo toto:
[http://imgupload.sk/images/y/w/ywjzhcth4bnd5dkwt6k s_thumb.jpg]

věčně ti vyskakují chyby související se sítí / se špatným driverem, přitom tuším po policejním viru máš přeinstalováno.
router má gigabit rozhraní, pro využití rychlé lan je lepší pci-e karta (vyšší průchodnost než pci).
pro vyhnutí se současnému koliznímu ovladači realtek:
pci model: http://www.alza.sk/gigabitova-sitova-karta-asus-nx 1101-d82691.htm
pci realtek, ale ne tvůj původní 8169: d-link-dge-528t-d79893.htm
pcie, stejný brouk jako dlink: tp-link-tg-3468-d309053.htm

i poté se může ukázat že chyba není v ovladači tvé původní síťovky. proto píšu - zkusit co můžeš, aspoň pučit na otestování.

aby se na monitoru vypisovaly jakési registry cpu, to je taky humus, proto jsem nedůvěřoval pamětem.
např. adata byly kdysi pověstné nutností zvednout napájení.

i přes zaklínání konečně správným pořadím při instalaci - věřím jen tomu co sám vidím.