Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pico PSU

Zdravím

Chtěl bych se Vás zeptat. Přemýšlím o koupi zohoto "zdroje" picoPSU-160-XT DC/DC 160W 24Pin ATX (http://www.alza.cz/picopsu-160-xt-dc-dc-160w-24pin -atx-d312132.htm)

Jednak se chci zeptat jestli to utáhne (předpokládám že jo) základovku ASROCK E350M1, WDC HDD plus pár USB zařízení. Když mám teď zdroj (klasický) 150W tak by v tom neměl být problém ne?

A druhak se chci zeptat jaký adaptér k tomu vybrat aby ten zdroj byl schopen jet v maximu opravdu na 160W.

Děkuji
S pozdravem
Ivo Kočí

v maximu nepotrebujete 160W, to je holy nesmysl, spotreba bude (v ciste teoretickem maximu!) nekde kolem 40-50W vcetne disku, takze adapter 12V kolem 4 az 5A to utahne naprosto v pohode s jednim prstem v nose. Osobne bych volil spis tohle:

http://www.compos.cz/napajeci-zdroj-dc-dc-picopsu- 120wi25-120w-_d115260.html

- na vstupu muze mit cokoliv od 12 do 25V, a v pohode utahne Xeon E3 1260L vcetne dvou disku - to je myslim trochu ine kafe nez AMD Zacate

Podívejte, já chápu, že je nepochopitelné uvěřit, že si stavim takhle slabej počítač, ale já se nechystám pouštět si na tom filmy v HD rozlišení. Já sem si to složil proto abych mohl na net, abych si mohl pustit hudbu a abych si mohl bustit film v DVDripu do televize. Slušně sem se zeptal tak netuším proč tu rozebíráte nějaké minulé vlákno na téma šetřílek. Neznám vaši situaci, ale prachy si doma netisknu a kupuju si jen to, co využiji. Zbytek radši utratím za něco pro své děti. Myslím že není nutné dále rozebírat.

Normální zdroj, tím myslím: 150 W ATX s FCC/CE

Pokud si tedy koupím: Zmazaný nefunkčný odkaz (los)
a jako adaptér použiji toto: http://www.batterywood.com/charger/hp-ppp016l-ac-a dapter.htm

dostanu se na hodnoty jako s výše zmíněným 150W zdrojem?

Ti, kteří jsou pohoršeni tím o co žádám nechť prosím mlčí
Děkuji

Nejste prvý, kdo si postavil "slabý" počítač, ale taková akce chce rozmysl a ne "hurátismus". Vaše volba nevhodné desky s mizerným a šizeným chlazením může později působit potíže.
Teď chcete cosi, co nemusí být také praktické.
"Výše" jste uvedl pouze vágní "150W zdroj", což je naprosto nicneříkající. Nic o skříni, nic o chlazení, nic o mechanikách.

Citace z popisu:

!!ne pro napájení 3,5" HDD nebo 5,25" mechanik

A mimo té citace upozorňuji též na hledisko účinnosti.

Pokud jste pohoršen mým "technokratickým" uvažováním, pak se velmi hluboce omlouvám!

s PicoPSU-120WI25 bezne napajim 2ks 3,5" disku (radej ale "green" WD) plus cely zbytek samozrejme - neni v tom zadny zadrhel, az na chybejici kabelaz. Zatizitelnost +12V/+5V v pohode. BTW - jeden MOLEX a SATA tam je, a v prilozenem navodu niic o "fuj fuj necpat to do disku" neni. Je to nejspis jen copy/paste z popisu jinych PicoPSU - jak to uz u e-schopu chodi.

Proč by měla být účinnost PICO PSU nižší než SFX 300W 80+ ? Jaké jsou učinosti těch NB cihliček? Měřil někdo aspoň celkový odběr ze zásuvky?
Řeším podobné rozhodování a sestava MB AM3 s integrovaným Radeonem 3300 + Athlon II 250U s TDP 25W + mechanika napájené zdrojem ATX Enermax Pro 82+ 425W podle levného watmetru v zásuvce odebírala v burnu max. 50W . Jenže efektivita zdroje při zatížení pod 20% je u 82+ mimo specifikaci certifikace, stejně tak u 80+ 300W, u 200W je to při odběru 50W na 25% zatížení a už je v certifikovaném rozsahu.
Jediné SFX s nižším max. W jsem viděl FSP 200-50GSV 80PLUS BRONZE 200W MICRO SFX http://www.tsbohemia.cz/fsp-200-50gsv-80plus-bronz e-200w-micro-sfx-_d132261.html
Víc by se mi zamlouval zdroj zcela bez větráku.

No, kdyz se to zcita - ztraty napajeci cihly i toho PicoPSU, tak myslim ze to zadna extra hitparada nebude. Ale uprimne - nemeril jsem to. :) Mam uz dlouho chut poslat jedno PicoPSU Behemotovi at udela nejakou recenzi pro diit.cz (neb jinak tam neni co k cteni - Jezkovy blaboly fakt nebavi)

Ked zoberiem dnesnu tu napajaciu "cihlicku", tak bezne mavaju efficiency level V (starsie level IV). Level V ma ucinnost asi 0,87 (viď. International_Efficiency_Marking_Protocol), kombinovana ucinost tohto modelu picoPSU-120WI25 120W je udavana 0,94 (viď. PICOPSU-120-WI-25V-manual), takze celkova ucinnost => 0,87*0,94 = 0,8178. Naproti tomu napr. zdroj Seasonic SS-300TGW-TFX 300W s gold certifikaciou ma pri 20% zatazi ucinnost 0,87 takze je dost mozne ze pri cca 10% nej zatazi tych 30W+- to bude zhruba rovnako ucinne ako kombinacia picopsu + napajaci adapter, bude to vsak lacnejsie, ale zase zaberie viac priestor a je tam navyse vetrak.

ne nebude, 2,5" disky jedou jen na +5V, a odber bude do nejakych 500-600mA max. (spis min) Problem neni ani s 3.5", s timhle PicoPSU - jak popisuju. Pouzivam je uz asi 2 roky, slozil jsem s nima desitky stroju (30-40 odhadem) a absolutne v pohode - nereklamoval jsem ani jednou. Teda - ja to tvorim ne kvuli maximalni uspore, ale kvuli velmi snadnemu zaloznimu napajeni. Misto UPS poradny oloveny akumulator trvale dobijeny ze zdroje na cca. 13 - 14V, pri vypadku to udrzi kdyz na to prijde treba cely den - pri zlomku ceny UPS ktera by to udrzela pul hodiny.

- jaka bude ucinnost AC/DC adapter + PicoPSU si netroufnu odhadovat, tohle jsem neresil/nemeril, je mozne ze KVALITNI klasicky ATX zdroj (80+ Gold) na tom bude lip.

Rozběhový proud 2,5" HDD je cca 1A, 3,5" HDD 2A a i více. Je fakt, že o takovém spojení jsem též uvažoval, ale to by už chtělo patřičně upravenou skříň, aby to bylo se vším všudy. Zde by účinnost nehrála takovou roli (nabíjení a pokrytí ztrát akumulátoru). Ale v případě "samohrajky" bych buď volil skříň s příslušným zdrojem, jako Akasa Enigma/Crypto, nebo skříň s SFX zdrojem. Samotné picoPSU je sice úžasně účinné, ale k tomu je potřeba počítat (lépe - násobit) s účinností adaptéru. Takže v konečném důsledku to zase takový zázrak není.

Kup to uz aj s adapterom, ktory je na to urceny. Vypadaju podobne jak notebookove ale nie su to notebookove (ine napatie). Potrebujes nejaky 12V 15A spinany (switched power supply). Problem je aj ten ze obycajne nejake 12V zdroje maju silne zvlnenie preto je dobre pouzit taky ktory k tomu zvycajne dodavaju tie firmy ktore predavaju tie PicoPSU, ptz oni vacsinou vedia ze ktore nemaju velke zvlnenie.

E350ku by to malo zvladnut vpohode, len tusim som niekde videl ze to moze mat problem s normalnou (3.5") CDROM alebo 2,5" CDROM uz neviem (asi kvoli prudu alebo mozno kvoli nejakym napatovym spickam z motora alebo co)

Inac to co si pisal predtym vyssie ze to ma aj DC-DC menic na 12V, nema, na to pozor. Menic na 12V maju len tie u ktorych je uvedene "wide range input" DC-DC tie ktore maju input 12V davaju vstupne napatie priamo na vystup (12V)
P.S. mozno ze je rozumne pouzit wide range input a nejaky 19V notebookovy zdroj ktore su totalne lacne, ale prave u nich som potom tusim cital ze moze nastat problem s velkou CDROM (rozbehovy prud na 12V vetve), ale neviem uz zhlavy.