Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pico PSU

Zdravím

Chtěl bych se Vás zeptat. Přemýšlím o koupi zohoto "zdroje" picoPSU-160-XT DC/DC 160W 24Pin ATX (http://www.alza.cz/picopsu-160-xt-dc-dc-160w-24pin -atx-d312132.htm)

Jednak se chci zeptat jestli to utáhne (předpokládám že jo) základovku ASROCK E350M1, WDC HDD plus pár USB zařízení. Když mám teď zdroj (klasický) 150W tak by v tom neměl být problém ne?

A druhak se chci zeptat jaký adaptér k tomu vybrat aby ten zdroj byl schopen jet v maximu opravdu na 160W.

Děkuji
S pozdravem
Ivo Kočí

v maximu nepotrebujete 160W, to je holy nesmysl, spotreba bude (v ciste teoretickem maximu!) nekde kolem 40-50W vcetne disku, takze adapter 12V kolem 4 az 5A to utahne naprosto v pohode s jednim prstem v nose. Osobne bych volil spis tohle:

http://www.compos.cz/napajeci-zdroj-dc-dc-picopsu- 120wi25-120w-_d115260.html

- na vstupu muze mit cokoliv od 12 do 25V, a v pohode utahne Xeon E3 1260L vcetne dvou disku - to je myslim trochu ine kafe nez AMD Zacate

Proč by měla být účinnost PICO PSU nižší než SFX 300W 80+ ? Jaké jsou učinosti těch NB cihliček? Měřil někdo aspoň celkový odběr ze zásuvky?
Řeším podobné rozhodování a sestava MB AM3 s integrovaným Radeonem 3300 + Athlon II 250U s TDP 25W + mechanika napájené zdrojem ATX Enermax Pro 82+ 425W podle levného watmetru v zásuvce odebírala v burnu max. 50W . Jenže efektivita zdroje při zatížení pod 20% je u 82+ mimo specifikaci certifikace, stejně tak u 80+ 300W, u 200W je to při odběru 50W na 25% zatížení a už je v certifikovaném rozsahu.
Jediné SFX s nižším max. W jsem viděl FSP 200-50GSV 80PLUS BRONZE 200W MICRO SFX http://www.tsbohemia.cz/fsp-200-50gsv-80plus-bronz e-200w-micro-sfx-_d132261.html
Víc by se mi zamlouval zdroj zcela bez větráku.

Ked zoberiem dnesnu tu napajaciu "cihlicku", tak bezne mavaju efficiency level V (starsie level IV). Level V ma ucinnost asi 0,87 (viď. International_Efficiency_Marking_Protocol), kombinovana ucinost tohto modelu picoPSU-120WI25 120W je udavana 0,94 (viď. PICOPSU-120-WI-25V-manual), takze celkova ucinnost => 0,87*0,94 = 0,8178. Naproti tomu napr. zdroj Seasonic SS-300TGW-TFX 300W s gold certifikaciou ma pri 20% zatazi ucinnost 0,87 takze je dost mozne ze pri cca 10% nej zatazi tych 30W+- to bude zhruba rovnako ucinne ako kombinacia picopsu + napajaci adapter, bude to vsak lacnejsie, ale zase zaberie viac priestor a je tam navyse vetrak.