Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vada HDD

Dobrý den, mám externí hdd, který je zaplněn tak že z 500gb zbývá jen 39,3GB ... jsem si na 100% jisty, že ty soubory co v něm byly tam určitě jsou, ale kdyz externi hdd otevru ukaze mi to ze slozka je prazdna. Pred malou chvili kdyz jsem otevrel hdd tak sem v nem nenasel primo ty soubory co jsem tam mel, ale zastupce (nevim kde se tam vzal) tohoto disku, a když jsem pak klikl na zastupce, tak pak az jsem videl soubory co v nem byly... Nejak me nenapadlo presunou veskere soubory ze zastupce do normalniho disku a daneho zastupce smazat potom, ale smazal jsem jej i kdyz v nem byly veskere soubory a ted kdyz otevru hdd hlasi ze je prazdny, i prez to ze je skoro zaplnen... Chci se tedy zeptat kde najdu soubory, ktere ten hdd obsahuje abych to mohl nejakym zpusobem napravit?

OMG. Použij nějaký správce souborů a nikoli pitomého průzkumníka. Např. TC a zapni si zobrazování skrytých souborů a složek. Pokud disk hlásí, že je plný, tak ta data někde jsou.

a dokonce ani total commander ty soubory nezobrazi.. proste soubory se nejakym zpusobem dostaly do zastupce disku, ktery jsem smazal a ted je slozka prazdna.. zobrazeni skrytych slozek a souboru nepomaha a TC taky zadne slozky v hdd neukazuje, i prez to ze taky ukazuje ze z 500gm je volnych jen 40gb

a abys ze me nedelal hlupaka, tak odpovim jeste na jednu vec.. zapnu externi hdd a otevru ho.. v nem jsem nasel jen zastupce tohoto disku, a az v zastupci jsem nasel soubory ktere disk obsahuje... smazal jsem pouze zastupce a nikoly data na disku, ale tim ze jsem smazal zastupce, tak je v externim disku po otevreni napsano ze slozka je prazdna

v pc zadne viry nemam.. to uz sem prochazel 2x antivirem, a instalovat nejaky novy operacni system jen proto ze nevidim soubory na externim hdd, ktere tam jsou je zbytecne.. kdyz najedu do pruzkumniku a dam vyhledat dany soubor ktery pozaduji, tak jej bez problemu na tom externim hdd najdu... problem je ten ze soubory tam jsou ale byly v zastupci ktereho jsem smazal a tudiz mi to ted hlasi ze je slozka prazdna, ale soubory tam jsou, zachranu dat tudiz nepotrebuji... potrebuji jen najit nejakou cestu, jak se dostanu k souborum na tom externim hdd... kdyz jsem minule pravym klikl na toho zastupce a dal otevrit umisteni souboru.. ukazalo to nejaky maly soubor nekde v systemu pc... a to nejak vubec nechapu... za rady ktere mi zde davate jsem rad, ale jsou uplne k nicemu a co tak sleduju tak ke vsem problemum pisete porad to stejne.. pokud neznate prime reseni, prosim ani neodpovidejte, jelikoz kdyz napisete toto tak ocividne nechapete co mam za problem;-)

MM pise:

Skus nabootovat live linux

Tak o akom instalovani noveho operacneho systemu pises?
Linux ma jednu velku vyhodu, ze kasle na schovavacku a pristupove prava, ktore vymyslel Microsoft.
Takze ked nejake subory na disku su, tak ich zobrazi.

tim mi chcete rict ze pokud n enainstaluju operacni system linux nemam narok na zobrazeni souboru na disku? to mi prijde trosku divne.. a ano pisu o nainstalovani operacniho systemu, jelikoz kdyz zadam do googlu live linux.. vyplivne mi to jen odkazdy na operacni system.. proto jsem psal pokud neznate zpusob jak postupovat prosil bych aby jste ani nepsali.. vase rady jsou mi k nicemu;-)

V tejto Poradni za rady neplatis a ludia, ktori tu radia to robia taktiez zadarmo a na ukor vlastneho casu.
Ty si kazdu radu ofrflal a ani rad nepodakoval.
Okrem toho prekrucas rady ako sa Ti hodi:

chcete rict ze pokud n enainstaluju operacni system linux

Nikdo okrem Teba nenapisal o instalacii Linuxu ani riadok.

kdyz zadam do googlu live linux.. vyplivne mi to jen odkazdy na operacni system..

Ano, Linux je operacny system, takze je to spravne.

Keby si rady aj cital, tak MM.., 28.01.2013 17:07 uz pred hodinou a pol napisal:

stiahnut iso vypalit ako obraz na CD a nabootovat

Ziadna instalacia, system sa spusta priamo z CD-cka. Vypalit mozes aj na CD-RW (ked Ti je luto media) a za par minut bootujes.

ja nejsem hloupy a vim co je nabootovani a proto mluvim o instalaci.. chcete po me at pouzivam system linux namisto windowsu... a to ja nechci.. vite jsou i problemy ktere linux nevyresi;-) a ja mam chybu externiho hdd a ne chybu hdd na kterem mam windows 7;-)

tak uz jsem udelal pokrok... prez pruzkumnika a vyhledavani ty soubory najdu vsechny... jenze kdyz externi hdd ukazuje ze je prazdny, tak kdyz se ty soubory snazim na nej kopirovat, tak nevyskoci tabulka s napisem prekopirovat a nahradit... ted uz jen prijit na to jak je tam dostat

prez pruzkumnika a vyhledavani ty soubory najdu vsechny

takže vidíš cestu k nim i práva k adresářům, a celý tento thread je zbytečný.

tim ze jsem smazal zastupce jsem si odrizl cestu k souborum

naprostá hovadina.
zástupce je jen odkaz. není to část cesty (adresář).

jistý smysl by měla ta kontrola disku - třeba na zacyklené adresáře.

kdybys použil live linux, nejspíš to mohlo být už několik hodin vykopírované zpátky.

Nevíte, proto žvatláte neustále o nějaké instalaci! Kdybyste místo uraženého zakládání zbytečných vláken aspoň jaký typ disku a od jakého výrobce to máte a jaký souborový systém a zda čirou náhodou nedošlo k předčasnému odpojení, atd!
Toto obsahuje spoustu utilit, ale ve vašem případě tedy nevím...

struktura toho co popisuji vypadala takto exterhdd/zastupcehdd/soubory .... tim ze jsem smazal zastupce jsem si odrizl cestu k souborum, a nevim jak to resit.. a jinak ten restoration nepomaha.. zastupce neobnovi

To mi připomíná...

"Spustil jsem si teda ten commander a koukám, vlevo disk C:, vpravo disk C: - naco dva disky? Tak jsem jeden zformátoval."

No a oni takoví lidé fakt existují...

Inu co, člověk se pořád učí. Já onehdá (no už je to hodně dávno) viděl takovou zkratku...
DEL .
Je to mnohem kratší než DEL *.* viďte?

No a když jsem se pak dostal k počítači, vzpomněl jsem si a napsal DEL ..
Dvě tečky? No co, aby nechyběla. A ono se to nějak... přestalo to fungovat...

(Pro jedince, co je éra DOSu minula: DEL *.* smaže všechny soubory v aktuální složce. DEL . udělá totéž. Ale DEL .. smaže všechny soubory v nadřazené složce. Což při úklidu pracovní složky C:\MOJE znamenalo kořenovou složku systémového disku a bez COMMAND.COM ten operační systém odmítal spolupracovat.)

Konec historické exkurze, dobrou noc. A tazateli jednu radu - více pokory a snaž se lépe porozumět věcem, které používáš.

Edit: Nebude ten tvůj problém podobný? http://pc.poradna.net/q/view/663922-nefunkcne-odka zy-na-zlozky-trojsky-kon

Stahni si linux, vypal ho, strč do mechaniky, nabootuj a si tam, zadná instalace se konat nebude, ten linux tedy OS pojede pouze z toho CD, a nic s tvým HDD v PC to nemá nic společneho..

jako když si pustíš film z Dvd, taky se ti nic neinstaluje..

Já newim jak to jinak napsat. Snad namalovat.. =D

Muzes zkusit ty soubory z tvych slozek E:/video, E:/audio, E:/Tomas, E:/Dovolena E:/Zaloha atd... presunout do korene tzn. do E:/
No kdyz to nepomuze - ja bych ty soubory presunul na interni nebo dalsi externi HDD a ten problemovy HDD bych cely naformatoval.
Ale ja ma proti tobe vyhodu, mam na svych discich spoustu volneho mista, ty je mas treba vsechny zaplacany a nikdo ti dalsi externi HDD nepujci.